росія через нафтове ембарго Євросоюзу може втратити близько $22 млрд нафтових доходів на рік – Bloomberg

росія через нафтове ембарго Євросоюзу може втратити близько $22 млрд нафтових доходів на рік – Bloomberg

Заборона на постачання через порти може коштувати рф близько $10 млрд на рік

росія через нафтове ембарго Євросоюзу може втратити близько $22 млрд нафтових доходів на рік – Bloomberg
Фото: shutterstock

Що сталося. Росія через нафтове ембарго Євросоюзу може втратити близько $22 млрд нафтових доходів на рік, підрахувало агентство Bloomberg.

Джерело. Про це написало агентство Bloomberg. 

Докладно. Під заборону потрапила нафта, що постачається до ЄС морем. За даними агентства, заборона на постачання через порти може коштувати рф близько $10 млрд на рік у вигляді доходів від експорту. Російські компанії будуть змушені продавати свою нафту до Азії. Додатковим фактором збитку стане те, що в Азії росія продає свою нафту з великою знижкою в $34 до бареля Brent.

Припинення постачання через північну гілку нафтопроводу «Дружба» до Польщі та Німеччини коштуватиме ще $12 млрд, підрахував Bloomberg. ЄС поки вирішив залишити імпорт нафтопроводом «Дружба», від якого залежить Угорщина, що виступала проти запровадження повного ембарго на постачання нафти з рф. Росія продовжить заробляти близько $6 млрд на експорті до Угорщини, Словаччини та Чехії через південні гілки трубопроводу «Дружба».

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн повідомила, що Німеччина та Польща до кінця року пообіцяли припинити постачання нафти трубопроводом, отже, 90% російської нафти опиниться під забороною. «Залишиться близько 10% або 11% нафти з трубопроводу, але ми повернемося до цього питання якнайшвидше», – заявила вона.

Бекграунд. Як повідомлялося, лідери країн Євросоюзу пізно ввечері в понеділок, 30 травня, погодили шостий пакет санкцій проти росії, який передбачає часткове ембарго на імпорт російської нафти та відключення Сбєрбанку від системи SWIFT.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло