Розслідування NYT: росія багато разів застосовувала заборонену зброю в Україні

Зокрема, йдеться про касетні бомби, здатні вражати цивільних на сотнях квадратних метрів

Житлові квартали Харкова
фото DR

Російські війська постійно обстрілюють українські міста та селища із застосуванням боєприпасів, заборонених до використання міжнародними конвенціями. Про це пише The New York Times у своєму новому розслідуванні, передає Радіо Свобода.

Журналісти NYT вивчили понад 1000 фото з України та визначили тип понад 2000 застосованих там боєприпасів, переважна більшість з них – неточна зброя, яку заборонено застосовувати у житлових кварталах.

 Понад 330 боєприпасів розірвалися близько або прямо під час потрапляння по житлових будинках.

У 210 випадках йшлося про зброю, яка заборонена для використання міжнародними конвенціями, зокрема, про касетні боєприпаси, зазначається у розслідуванні. Вони оснащені уражаючими елементами, які при підриві в повітрі вражають площу в сотні квадратних метрів.

У тексті згадуються також боєприпаси з флешеттами – дрібними металевими дротиками, які здатні травмувати м'які тканини людини.

Автори матеріалу пишуть, що масштаб використання забороненої зброї під час конфлікту в Україні значно вищий, проте зараз бойові дії продовжуються, і це ускладнює збирання доказів.

Раніше розслідування телеканалу CNN підтвердило, що генерал російської армії Олександр Журавльов наприкінці лютого наказав стріляти по Харкову касетними боєприпасами «Смерч».

Раніше Росію звинувачували у використанні касетних бомб у Сирії. Міноборони росії це заперечувало, але у 2019 році показало ці бомби на виставці зброї, що застосовувалася під час ведення воєнних дій у Сирії.

Ні росія, ні Україна не є учасниками Конвенції, яка забороняє касетні боєприпаси.

Касетні боєприпаси детонують у повітрі, розкидаючи дрібніші заряди по значній території, внаслідок чого може наражатися на ризик цивільне населення. Деякі з цих дрібних зарядів (суббоєприпаси) можуть не вибухати під час обстрілу, фактично перетворюючись на наземні міни, а потім становлять загрозу довгі роки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS