Британці, засуджені в “днр” до страти, подали апеляції з оскарженням вироку

Між тим ще двом полоненим британцям висунуто звинувачення у “найманстві”

Фото: Sky News

Засуджений росією до страти британець Шон Піннер оскаржить вирок, передає Sky News.

Піннер був засуджений до смертної кари судом сепаратистського угрупування “днр”, що підтримується росією, після того, як потрапив у полон в Маріуполі в квітні.

Наразі, як повідомляє російське державне інформаційне агентство ТАСС, він оскаржив свій вирок.

Марокканський боєць Брахім Саадун також подав апеляцію на судове рішення.

ТАСС повідомив, що до так званого верховного суду “днр” надійшли скарги від адвокатів пари.

Ще один засуджений британець, Ейден Еслін, ще не подав апеляцію, зазначив його адвокат.

Тим часом, як передає The Insider, незаконне збройне формування «днр» звинуватило в найманстві ще двох полонених британців – Ділана Хілла та Ендрю Хілла, які воювали на боці Збройних сил України. 

“Їм інкримінуються ті самі статті, що й трьом раніше засудженим найманцям. Ведеться слідство, висунуто звинувачення», – заявило джерело видання.

Ендрю Хілл потрапив у полон у квітні в Миколаївській області. Сам він стверджує, що прибув на війну як медик, джерело РІА «Новости» в російських силових структурах наполягало на тому, що він «причетний до знищення бронетранспортера МТ-ЛБ ЗС рф, вбивства як мінімум двох російських військових та поранення ще трьох».

Між тим стало відомо, що положення про смертну кару, до якої засудили раніше трьох іноземних військовослужбовців ЗСУ, набуде чинності з 1 січня 2025 року.

У розділі 26, статті 202 «Прикінцеві та перехідні положення» йдеться:

«Положення цього Кодексу про виконання покарання у вигляді смертної кари набувають чинності з 1 січня 2025 року».

Як повідомлялося, ЄСПЛ зобов’язав росію не допустити страти громадянина Марокко, засудженого «ДНР».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS