Що сталося. Майже три десятки керівників російських збройових компаній та щонайменше 14 оборонних компаній не потрапили під санкції Сполучених Штатів, Євросоюзу чи Великої Британії.
Джерело. Reuters
Перелік. Серед оборонних підприємств:
Серед керівників та власників оборонних підприємств:
Деталі. Серед збройових магнатів, які не потрапили під санкції жодної з цих трьох інстанцій, – Алан Лушніков, найбільший акціонер концерну “Калашніков”, виробника відомого автомата АК-47. Лушников володіє 75% акцій компанії.
Сама компанія потрапила під санкції США у 2014 році, коли росія окупувала Крим. Цього року ЄС та Велика Британія запровадили власні санкції проти концерну «Калашников».
На частку компанії припадає 95% російського виробництва кулеметів, снайперських гвинтівок, пістолетів та іншої ручної вогнепальної зброї, а також 98% ручних армійських кулеметів. Його озброєння включає автомат АК-12, оновлену версію АК-47, деякі з яких були захоплені українськими солдатами у російських військ. Концерн «Калашников» також виготовляє ракети, які можна запускати з літака чи землі.
Колишній заступник міністра транспорту росії Лушніков колись працював на сировинного магната Геннадія Тимченка, давнього друга путіна. Сполучені Штати ввели санкції проти Тимченка у 2014 році після вторгнення росії до Криму, назвавши його членом «ближнього кола» Кремля.
Те саме і з концерном «Алмаз-Антей», московською оборонною компанією, що спеціалізується на ракетах та зенітних комплексах. Компанія потрапила під санкції США, ЄС та Британії, але генерального директора Ян Новікова не було покарано.
На сайті «Алмаз-Антея» розміщено девіз «Мирне небо – наша професія». Компанія виготовляє ракети «Калібр», яким міноборони росії приписує знищення українських військових об'єктів, але значно частіше ці ракети влучають по цивільних об'єктах в українських містах.
Нагадаємо, США заблокували американський фонд, тому що часткою в ньому володіє путінський олігарх.