США заблокували американський фонд, тому що часткою в ньому володіє путінський олігарх

США заблокували американський фонд, тому що часткою в ньому володіє путінський олігарх

Санкції повільно, але вірно псують життя російській еліті

США заблокували американський фонд, тому що часткою в ньому володіє путінський олігарх
Сулейман Керімов.
Фото: DR

У четвер США ввели обмеження проти фонду, що базується в штаті Делавер, Heritage Trust на підставі того, що російський олігарх Сулейман Керімов, який перебуває під санкціями, має в ньому частку власності, йдеться в заяві Міністерства фінансів США, передає Голос Америки.

Цей захід накладає на траст, вартість якого перевищує $1 млрд, ті ж обмеження, що й на Керімова, забороняючи американцям мати з ним справу або вносити кошти.

Це остання дія, спрямована на посилення широкомасштабних санкцій Вашингтона проти російських олігархів та еліти.

«Мінфін продовжує використовувати весь спектр інструментів для викриття та припинення діяльності тих, хто намагається обійти наші санкції та приховати свої незаконно нажиті доходи», – наголошується у заяві міністра фінансів Джанет Єллен.

У заяві йдеться, що вжиті в четвер заходи спрямовані на блокування доступу Керімова до активів, які знаходяться у трасті. Проти нього у 2018 році США запровадили санкції. У тому ж році Мінфін звинуватив Керімова в тому, що він ввіз у Францію сотні мільйонів євро, не повідомивши про ці гроші французьким податковим органам. 

Керімов також потрапив під санкції Євросоюзу.

У ході розслідування Мінфіну США, яке тривало більше року, з'ясувалося, що Керімов продовжував здійснювати контроль над фондами через довірену особу навіть після того, як його включили до списку санкцій, використовуючи американські та неамериканські підставні компанії для проведення угод.

У травні влада Фіджі на прохання США заарештувала яхту Керімова вартістю $300 млн. Цього місяця яхта прибула на Гаваї.


Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло