Уряд Канади планує вивести з-під санкцій затриману турбіну для газопроводу «Північний потік». Вона була доставлена в країну з росії для ремонту, але повернути її стало неможливим через обмеження, введені проти москви.
З проханням зробити виняток до Оттави звернувся уряд Німеччини, повідомляє із посиланням на анонімні джерела агентство Reuters, на яке посилається Радіо Свобода.
Пославшись на затримку турбіни, російський газовий монополіст «Газпром» скоротив потужність трубопроводу «Північний потік» у Німеччині до 40% звичайного рівня.
Російський газ займає важливе місце у німецькій економіці, скорочення постачань змушує Берлін і великий бізнес готуватися до режиму суворої економії палива.
У Siemens заявляють, що скорочення «Газпромом» поставок не пов'язане із затриманим обладнанням. Однак, за даними ЗМІ, причиною для зняття санкцій стане аргумент щодо необхідності відновити обсяги прокачування газу до Європи.
7 липня міністр економіки Німеччини Роберт Хабек заявив агентству Bloomberg, що турбіну потрібно буде повернути до Німеччини, щоб потім передати її росії.
«Я буду першим, хто боротиметься за подальший сильний пакет санкцій ЄС, але сильні санкції означають, що вони повинні завдати болю та шкоди росії та путіну більше, ніж нашій економіці», – сказав міністр.
Джерело Reuters в українському міністерстві економіки заявило, що якщо Канада дійсно поверне турбіну «Газпрому», то українська влада звернеться до європейських партнерів з проханням «переглянути підхід» до виконання санкційного режиму.
Також стало відомо, що ЄС близький до компромісу в протистоянні росії і Литви через Калінінград, щоб розрядити напругу, і не останню роль тут відіграла Німеччина.