Стало відомо, що президент Шрі-Ланки Хотабая Раджапакса вилетів з країни на військовому літаку разом з дружиною перш ніж оголосити про відставку.
Джерело. Про це повідомляє BBC.
Деталі. Військово-повітряні сили країни підтвердили інформацію. Наразі політик із дружиною та двома співробітниками служби безпеки перебувають у столиці Мальдив, однак BBC зазначає, що скоро вони планують поїхати до іншої країни.
Тисячі місцевих жителів знову вийшли на протести після від'їзду президента і вже прорвалися до офісу прем'єр-міністра.
Повідомлялося, що Раджапакса призначив виконувачем обов'язків президента прем'єра Раніла Викрамасінгха. Утім допоки втікач не подасть офіційну заяву про відставку, на Шрі-Ланці не може бути нового президента.
Водночас ВВС передає, що сьогодні Раджапакса все ж таки направить офіційну заяву.
Бекграунд. Нагадаємо, 9 липня жителі Коломбо вийшли на масові протести з вимогою відставки президента через економічну кризу. Тоді вони змогли прорватися до резиденції президента, однак політика завчасно евакуювали звідти.
Згодом стало відомо, що Раджапакса оголосив про відставку після того, як протестувальники підпалили резиденцію прем'єр-міністра країни Раніла Вікрамасінгхе.