Протестувальники в Шрі-Ланці підпалили будинок прем'єр-міністра, президент подав у відставку

Протестувальники в Шрі-Ланці підпалили будинок прем'єр-міністра, президент подав у відставку

Причиною соціальних заворушень стала важка економічна криза

Протестувальники в Шрі-Ланці підпалили будинок прем'єр-міністра, президент подав у відставку
Фото: AP

У столиці Шрі-Ланки Коломбо протестувальники підпалили резиденцію прем'єр-міністра країни Раніла Вікрамасінгхе, пише ВВС. Де зараз перебуває прем'єр-міністр і чи був він у будинку під час підпалу, невідомо.

Спікер парламенту Шрі-Ланки Махінда Япа Абейвардена заявив, що президент країни Готабая Раджапакса повідомив про те, що має намір залишити свою посаду 13 липня.

Протестувальники встигли захопити і резиденцію президента. За даними ЗМІ, він встиг втекти. 

Як пише Ada Derana, поліція застосувала проти протестувальників сльозогінний газ. В результаті 33 особи було госпіталізовано, двоє перебувають у критичному стані.

Причиною протестів стала економічна криза, що почалася в квітні. Експерти оцінюють її як найбільшу з 1948 року, коли країна отримала незалежність від Великої Британії.

Зараз на острові немає продуктів харчування, ліків та палива. За даними ООН, четверо з п'яти мешканців острова через бідність змушені голодувати. 

Інфляція в Шрі-Ланці досягла показника 54,6%, зовнішній борг – $51 млрд.

Також у Шрі-Ланці спостерігається виснаження валютних резервів, через що вона не може закуповувати паливо, добрива, продукти харчування та ліки. 

Наприкінці 2019 року резерви становили $7,6 млрд, у березні 2020 року – $1,93 млрд, а у квітні 2022 року – $50 млн. Вперше за всю історію країни Шрі-Ланка не змогла провести платіж за зовнішнім боргом.

Нагадаємо, вторгнення росії в Україну спровокувало економічну кризу в Єгипті та підготовку до заворушень.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло