Грузія почала відмовляти у в'їзді кримчанам із паспортами росії, виданими на півострові після 2014 року. Не впускають у країну і тих, у кого у графі місце народження написано «Крим, росія», розслідував The Insider.
Так, якщо прикордонники бачать, що в документі вказано місце народження «Україна» чи «Українська РСР», а закордонний паспорт видано краснодарським підрозділом МВС, то іноді просять показати внутрішній паспорт. І якщо в ньому написано, що паспорт видано в Криму, то людину відводять до окремої кімнати, де кажуть, що острів окупований росією. У результаті їхнього паспорта не визнають, а у в'їзді відмовляють.
Не пускають і тих, хто давно живе у росії, а народився у Криму. Справа в тому, що МВС у нових закордонних паспортах у графі «місце народження» пише «Крим, росія», незважаючи на те, що людина була народжена до окупації на території українського Криму. Так сталося зі співрозмовником The Insider, який уже бував у Грузії та встиг відкрити там банківський рахунок. Однак при черговому прильоті прикордонники повели його на бесіду, оскільки в документі було вказано місце народження «Севастополь, росія».
«Прикордонник каже, що у зв'язку з цим вони не можуть прийняти мій паспорт і зараз прийняли рішення не пропускати мене і відправлять мене зворотним рейсом, – розповів співрозмовник The Insider. – Я сказав, що мене вже пропускали за цим паспортом. Він каже: „Так, але цього разу ми ухвалили остаточне рішення не пускати вас“».
Чоловіка відправили зворотним рейсом до Баку, з якого він прилетів у Грузію. При цьому у нього відібрали закордонний паспорт. Азербайджанські прикордонники провели пасажира до транзитної зони, де пояснили, що без документа вийти він зможе лише до трапу в літак до москви.
The Insider відомо ще про щонайменше три подібні випадки.
Російсько-грузинський політолог та оглядач Єгор Куроптєв підтвердив The Insider, що кримчан із російськими паспортами на територію Грузії справді намагаються не пускати.
«Ця практика є давно. Ще задовго до початку війни. Грузія впускає українців без закордонних паспортів, але кримчан ні. Дуже активно стежить і часто чіпляється до росіян після початку війни: відсоток відмови на в'їзд не маленький», – розповів Куроптєв.
Про те, що отримає Україна, світ і сама держава-агресор після того, як росію визнають країною-спонсором тероризму – в матеріалі Mind.