В МЗС росії допустили розрив дипломатичних відносин із США у разі оголошення Вашингтоном росії країною – спонсором тероризму. Про це у вівторок заявила офіційний представник МЗС росії Марія Захарова, передає DW.
«Логічним результатом такого безвідповідального кроку може стати і розрив дипломатичних відносин, після якого Вашингтон ризикує остаточно перетнути точку неповернення з усіма подальшими наслідками», – сказала вона.
У квітні видання The Washington Post повідомляло з посиланням на джерела, що президент України Володимир Зеленський попросив президента США Джо Байдена визнати росію країною-спонсором тероризму. Такий потенційний крок Вашингтона видання називало «однією з найпотужніших санкцій в арсеналі США, що мають серйозні наслідки».
Наприкінці липня із таким закликом виступив Сенат Конгресу США, який прийняв не обов'язкову до виконання резолюцію. Сенатори попросили держсекретаря Ентоні Блінкена оголосити росію державою-спонсором тероризму через події в Чечні, Грузії, Сирії та Україні, які призвели до «загибелі незліченної кількості безневинних чоловіків, жінок і дітей».
За даними газети The New York Times, Блінкен чинить опір такому рішенню. Однією з причин цього аналітики називають напружену ситуацію з обміном утримуваними в росії американцями Бріттні Грайнер і Пола Вілана. Їх планують обміняти на засудженого в США російського торговця зброєю Віктора Бута, однак переговори про обмін просуваються туго.
Оголосити країну спонсором тероризму Держдеп може у разі, якщо держава «не раз надавала підтримку актам міжнародного тероризму», йдеться в інформаційному бюлетені Держдепартаменту. Включення до списку дозволяє Білому дому, зокрема, заморожувати активи цих держав, а також накладати санкції на треті країни, які підтримують з ними економічні відносини. Подібний статус США надали чотирьом країнам: Північній Кореї, Кубі, Ірану та Сирії.