Що сталося. Національний банк України (НБУ) повідомив про сповільнення скорочення міжнародних резервів України.
Джерело. Про це повідомляє пресслужба банку.
Деталі. Станом на 1 серпня міжнародні запаси України становлять $22,385 млрд. За липень вони скоротилися лише на 2%, хоча ще в червні цей показник становив 9%.
Упродовж липня Нацбанк продав на валютному ринку $2,117 млрд та викупив до резервів – $922 млн. При цьому сальдо інтервенцій НБУ становило $1,195 млрд із позначкою «мінус».
Як стверджує НБУ, зменшення чистого продажу валюти банком за липень, якщо порівняти з попередніми місяцями, пов'язане насамперед із корегуванням офіційного курсу гривні до долара США. У зв'язку із цим рішенням, чистий попит за безготівковими операціями клієнтів зменшився. З 22 липня до кінця місяця на міжбанківському валютному ринку фіксували чисту пропозицію від $40 до $70 млн на день.
Нацбанк додав, що зниження обсягів емісійного фінансування зі 105 млрд грн у червні до 30 млрд грн у липні сприяло зменшенню тиску на міжнародні резерви.
Валютні надходження на банківські рахунки уряду становили $1,563 млрд. З них понад $1 млрд отримали від Німеччини, а $514 млн завдяки розміщенню валютних облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП).
Платежі держави з обслуговування та погашення боргу в іноземній валюті склали $677 млн, з них $630 млн спрямували на обслуговування та погашення ОВДП, а решту – на розрахунки з іншими кредиторами.
Також на обсяг міжнародних резервів вплинула переоцінка фінансових інструментів через зміну ринкової вартості та курсів валют. За липень їхня вартість знизилася на $107,9 млн.
Нацбанк зазначає, що поточний обсяг запасів забезпечує фінансування імпорту на понад 3 місяці. Цього вистачить для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й НБУ.
Бекграунд. Раніше НБУ викупив в резерви рекордні $682,8 млн. Це найбільша сума з листопаду 2021 року.