Що сталося. В Україні цього року не працюватимуть 10 цукрових заводів. Запуститься лише 22 цукрові заводи по всій країні.
Джерело. Про це повідомляє «Укрцукор».
Деталі. «Цьогоріч у нас дві проблеми: війна і ціна на енергоносії. В Європі газ коштує вже понад $2 000.
Якби Гнідавський цукровий завод працював тільки на газу, то щодоби ми мали б віддати мінімум 400 тонн цукру тільки на газ, при тому, що завод буде виробляти 600-700 тонн за добу. Крім того, треба розрахуватись з господарствами-бурякоздавачами, платити заробітну плату людям, обслуговувати підприємство», – каже заступник директора Гнідавського цукрового заводу Олександр Нікішин.
Він додав, що газу внутрішнього видобутку може не вистачити для того, аби люди не замерзли взимку. Ціна на комерційний газ, який пропонують підприємствам, є такою, що можна відразу не запускати завод, адже кожен кілограм виробленого на цьому газі цукру приносить лише збитки.
Бекграунд. Нагадаємо: зараз ціна газу в ЄС стабільно вища за $2100/1000 куб. м. За газ, який дозволить пережити майбутній опалювальний сезон, Євросоюз заплатить у 10 разів більше, ніж зазвичай.