путін передав в Україну через президента Туреччини Реджепа Ердогана сигнал про можливість переговорів, але ця пропозиція не знайшла відгуку в української влади.
Переговори з росією неможливі доти, доки російські війська не покинуть територію України, заявив президент Володимир Зеленський після тристоронньої зустрічі з Ердоганом та генсеком ООН Антоніу Гуттерішем у Львові.
Джерело: CNN
«Дуже здивований, що вони (росіяни. – Mind) готові до миру, – сказав Зеленський. – Не можуть люди, які щодня крилатими ракетами обстрілюють наші міста та цивільну інфраструктуру, хотіти миру. Тож спочатку, мені здається, вони мають звільнити наші території».
Деталі. За словами Ердогана, який взяв на себе роль головного переговорника з росією, Зеленський і Гутерріш погодилися з тим, що війна в Україні має бути закінчена за переговорним столом.
Про те, що путін сигналізував про готовність до прямого діалогу із Зеленським, у четвер із посиланням на джерела повідомив CNN Turk.
Сигнал від путіна пролунав під час зустрічі з Ердоганом два тижні тому, стверджують джерела.
Спочатку позиція російської сторони полягала в тому, щоб президенти зустрілися, коли буде вже готова «дорожня карта» можливого врегулювання конфлікту, розробкою якої мали зайнятися групи переговорників.
Тепер путін готовий особисто зустрітися з Зеленським, щоб обговорити контури мирної угоди, а вже потім – віддати її на опрацювання дипломатам, стверджують джерела CNN Turk.
Бекграунд. Нагадаємо, президент Туреччини попереджає про небезпеку «нового Чорнобиля» навколо Запорізької АЕС.