WSJ: США посилять тиск на Китай та Індію за те, що допомагають росії уникнути санкцій

Мета Вашингтона полягає в тому, щоб «дати українцям можливість захищати себе, послабити здатність росії вести цю війну»

Фото: shutterstock

США ввели низку потужних санкцій проти економіки росії, щоб покарати її за вторгнення до України. Тепер американські служби працюють над тим, щоб ці санкції були ефективними, закриваючи лазівки, лобіюючи підтримку інших країн і розправляючись з людьми, які потурають ухиленню росії від санкцій.

Джерело. The Wall Street Journal

Мета другого етапу – перекрити всі шляхи, які ще залишилися, що забезпечують доходи й імпорт, необхідні президенту путіну для ведення війни. Це означає націлювання на іноземні банки та криптовалютні платформи, які допомагають росії підтримувати доступ до міжнародних валют, замороження банківських рахунків та корпоративних активів олігархів, занесених до чорного списку, та покарання іноземних компаній, викритих в експорті санкційних товарів у США.

Це також означає спроби переконати такі країни, як Китай та Індія, які не приєдналися до західних санкцій, скоротити потік грошей та експорту, які все ще надходять у росію.

Мета Вашингтона полягає в тому, щоб «дати українцям можливість захищати себе, послабити здатність росії вести цю війну», – заявив заступник міністра фінансів США Уоллі Адейємо.

Незважаючи на введені санкції, росія продовжує продавати величезні обсяги нафти та газу, ефективно фінансуючи свою військову машину та економіку готівкою із західних країн, що залежать від експорту енергоресурсів із росії.

Москві вдалося зберегти свою економіку на плаву та продовжити війну проти України, незважаючи на санкції Заходу.

«Ніщо з цього не вплинуло і не вплине на рішення путіна продовжувати війну в Україні», – сказав Курт Волкер, колишній посол США в Україні, а нині співробітник Центру аналізу європейської політики у Вашингтоні.

Посадовці США кажуть, що вони ніколи не очікували, що їхня стратегія економічної війни досягне мети за одну ніч, але вплив санкцій поступово наростатиме.

Для цього США розкривають мережі людей та компаній, які допомагають росії обходити санкції.

Раніше цього місяця Мінфін США наклав санкції на російську фінансову установу під назвою АТ «Перспективні промислові та інфраструктурні технології», звинувативши її в тому, що вона є прикриттям Російського фонду прямих інвестицій, який під санкціями.

«Ті, хто сприяє ухиленню від санкцій США, самі будуть піддані санкціям», – заявив тоді Мінфін.

Того ж дня Міністерство торгівлі США заборонило американським компаніям вести бізнес, пов’язаний з 25 літаками, що належать «Аерофлоту» та олігарху Роману Абрамовичу, зокрема заправляти їх паливом, обслуговувати чи забезпечувати їх запасними частинами.

Мінфін також нещодавно наклав санкції на зареєстровану в Гонконзі компанію під назвою EMC Sud Ltd., яку, за його словами, використовує колишній російський агент для закупівлі технологій для кремлівських спецслужб.

Міністерства фінансів і юстиції створили оперативні групи для відстеження, замороження та арешту активів російських олігархів, які внесені до чорного списку.

Прокуратура вимагала конфіскувати літаки Boeing 787-8 і Gulfstream G650ER, що належать Абрамовичу, а також літак Airbus і яхту вартістю $300 млн, що належать парі російських політиків, які перебувають під санкціями. ЄС і Британія наклали санкції на Абрамовича; США цього не зробили, але виявили, що його літаки підлягають конфіскації на основі порушень експортного контролю США.

Адміністрація Байдена вважає ці активи потенційним джерелом фінансування потреб бюджету України та післявоєнної відбудови.

Бекграунд. Нагадаємо, група західних юристів шукає гроші на судовий процес, щоб відсудити $1 трлн у росіян і передати Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS