Група західних юристів шукає гроші на судовий процес, щоб відсудити $1 трлн у росіян і передати Україні

Група західних юристів шукає гроші на судовий процес, щоб відсудити $1 трлн у росіян і передати Україні

Олігархи зі свого боку подали судовий позов, щоб їх позбавили санкцій

Група західних юристів шукає гроші на судовий процес, щоб відсудити $1 трлн у росіян і передати Україні
Фото: shutterstock

Стало відомо, що група адвокатів на чолі з McCue Jury & Partners та Mishcon de Reya LLP шукають гроші для судів над росіянами, які потрапили під санкції. У ході планується відсудити активи на суму до трильйона доларів.

Джерело. Про це пише The Insider з посиланням на Bloomberg.

Деталі. За словами джерел Bloomberg, юристи вже звернулися до хедж-фондів, сімейних офісів та фірм, що займаються судовим фінансуванням. Більшу частину грошей, які будуть отримані в результаті судів, планується передати українцям, які постраждали від нападу росії. Також свою частку у разі успіху матимуть і інвестори.

Група правників називає себе «Українським альянсом справедливості».

Бен Брендон, партнер Mishcon de Reya LLP, заявив, що вони повністю усвідомлюють: це новаторська ініціатива.

«Багато в чому залежатиме від апетиту клієнтів, апетиту спонсорів та апетиту судів, чи вдасться її проштовхнути», – наголосив він.

За словами джерела Bloomberg, один хедж-фонд вже відмовив юристам у спонсоруванні. Інший співрозмовник видання стверджує, що деякі інвестори, зокрема сімейні офіси, розглядають можливість дати кошти для фінансування судового позову.

Також спочатку юристи просили кошти в українських мільярдерів, але безуспішно. Зараз вони працюють над краудфандінговою платформою за сприяння багатьох інших юридичних фірм, а також з виданням Bellingcat.

Крім фінансової складової, ситуацію ускладнює те, що близько 20 росіян, що потрапили під санкції, включаючи Михайла Фрідмана, Романа Абрамовича і Петра Авена, подали позови до Європейського суду з вимогою скасувати ці санкції.

Бекграунд. Нагадаємо, путінський олігарх Дерипаска подав до суду на Навального і вимагає виплачувати йому щодня по 50 млн рублів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло