Посуха та аномальна спека, що охопили цього літа європейський континент, призвели до обміління річок. У звязку з цим скоротилося вантажоперевезення в тому числі паливо-мастильних матеріалів, що посилило енергетичну кризу. Пересихання річок підриває роботу ГЕС і загрожує зменшити врожай на 12-16%.
Джерело. Заява Єврокомісії з посиланням на доповідь свого Об'єднаного дослідницького центру (JRC).
Цьогорічна посуха, за даними до 10 серпня, може виявитися найважчою в Європі, принаймні, за 500 років, повідомила Єврокомісія.
Поєднання сильної посухи та аномальної спеки призвело до безпрецедентних наслідків для водойм по всій Європі, де сильно знизився рівень води, заявила єврокомісар з інновацій та досліджень Марія Габріель:
«Масштаби лісових пожеж зараз набагато вищі за середнє, серйозно впливає засуха і на рослинництво. Зміна клімату, без сумнівів, з кожним роком стає дедалі помітнішою».
За даними Європейського агентства захисту навколишнього середовища, середньорічна температура над сушею в Європі в останнє десятиліття вже перевищує доіндустріальний рівень на 2°С.
При цьому Паризька угода щодо клімату закликає обмежити зростання світової температури до 2° до кінця цього століття. У 2021 році світова температура була на 1,1° вище за доіндустріальний рівень, за оцінкою Всесвітньої метеорологічної організації.
Згідно з прогнозами, через посуху врожай кукурудзи, соєвих бобів та соняшника в ЄС буде на 16%, 15% і 12% нижчим за середній показник за останні п'ять років, йдеться в доповіді JRC.
В останні тижні посуха посилюється і на півдні Європи (у тому числі в Італії, Іспанії), і на заході (у Франції, Німеччині, Великій Британії, Бельгії та ін.), і на сході (в Угорщині, Україні, Молдові).
Найбільш постраждалі регіони з погляду погіршення умов зростання рослин:
Бекграунд. Раніше повідомлялося, що через падіння рівня води в Рейні річка стала майже непрохідною для суден.