Через падіння рівня води в Рейні річка стала майже непрохідною для суден

Через падіння рівня води в Рейні річка стала майже непрохідною для суден

Найбільший водний шлях Європи під загрозою через зміни клімату

Через падіння рівня води в Рейні річка стала майже непрохідною для суден
Фото: DW

Рівень води в Рейні впав настільки низько, що баржі, які перевозять енергоносії, зіткнулися з непрохідними ділянками найважливішого водного шляху Європи, пише Bloomberg.

За даними Федерального управління водних шляхів та судноплавства Німеччини, рівень води в Каубі, вузькому місці річки, 3 серпня становив близько 23,6 дюйма (60 см). Прогнозується, що до 6 серпня він впаде до 18,5 дюймів (47 см). Це призведе до того, що річка стане практично непрохідною.

Німеччина вже зіткнулася з найсерйознішим за останні десятиліття дефіцитом енергопостачання, оскільки росія скоротила імпорт природного газу по «Північному потоку – 1», задіявши лише 20% його пропускної спроможності. 

Таким чином, москва намагається добитися послаблення санкцій, введених за вторгнення в Україну. Повне припинення поставок російського газу в Європу коштуватиме Німеччині близько 4,8% втраченого ВВП у 2022-2024 роках, прогнозує МВФ.

Рейн, що протягнувся приблизно на 800 миль (1288 км) від Швейцарії до Північного моря, життєво важливий для перевезення мазуту, бензину, вугілля та інших товарів. Через непрохідність річки можуть зупинитися ці поставки.

«Низький рівень води вже обмежує перевезення вугілля, тому що кількість доступних суден скоротилася, а ті, що готові до використання, беруть менше вантажів. Отже, витрати на транспортування вугілля зростають, що, у свою чергу, збільшує вартість експлуатації вугільних електростанцій», – йдеться у заяві постачальника енергії EnBW AG.

Судновий брокер, компанія Riverlake, раніше заявила, що баржі, які перевозять товари між Верхнім Рейном і Роттердамом, зменшили завантаження на дві третини, щоб покращити осад на мілководних ділянках річки.

Німецька енергетична компанія Uniper попередила про можливе скорочення виробництва на двох ключових вугільних електростанціях у Німеччині через пересихання Рейну. Електростанції Штаудінгер-5 потужністю 510 МВт та Даттельн-4 потужністю 1000 МВт можуть працювати з перебоями до вересня через обмежені обсяги вугілля на майданчику.

Ситуація загрожує подальшим зростанням цін на електроенергію у Європі.

Між тим, як повідомлялося, один з німецьких районів став енергетично самодостатнім – на допомогу прийшла енергія вітру, сонця і відходи деревообробки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло