“Примітивні російські бомби — це не те, що нам потрібно”: поставки зброї рф обвалилися в шість разів

Війна завдала «величезного удару» по репутації російських виробників

С-300
ТАСС

Форум «Армія-2022», який проходив у москві з 15 по 21 серпня і, за даними Міноборони, прийняв делегації з 72 країн, завершився з провальним результатом для російського військово-промислового комплексу.

Незважаючи на те, що рекламувати зброю їздив особисто президент путін, який пообіцяв «найсучасніші зразки» союзникам росії, обсяг укладених «Рособоронекспортом» закордонних контрактів скоротився у 6 разів.

Джерело. The Moscow Times

Деталі. Держкорпорація, що входить до холдингу «Ростех», яка виконує функції монопольного експортера озброєнь, за підсумками форуму уклала лише два договори на $390 млн. Минулого року на тому ж форумі було укладено 20 контрактів на 2 млрд євро.

Попит на російську зброю падає, зокрема, після того, як увесь світ побачив її в дії в Україні: війна завдала «величезного удару» по репутації російських постачальників, каже президент американського Wilson Center Марк Грін.

«Я не думаю, що якась країна, побачивши, як примітивні російські бомби підривають будівлі, скаже: так, це те, що нам треба», – пояснює Грін.

Крім того, саме виробництво озброєнь виявилося на межі колапсу: санкції відрізали російських виробників від імпортних компонентів, а таких у різних видах озброєнь не менше ніж 450, з'ясували експерти Royal United Services Institutе. Вони дослідили 27 видів зброї, захопленої в Україні, у тому числі дрони «Орлан-10» та танки Т-90, і дійшли висновку, що сотні деталей зарубіжних виробників замінити неможливо.

За даними Стокгольмського інституту вивчення проблем миру (SIPRI), росія, як і раніше, посідає друге місце у світі з експорту зброї, хоча й втратила 26% своєї частки за останні п'ять років.

Найбільшими покупцями російських озброєнь є Індія, Китай, Єгипет та Алжир. У ці країни пішло 73% російських військових поставок. Крім того, на рф припадає більше половини збройового імпорту Іраку та В'єтнаму.

З урахуванням санкцій та втрат техніки в Україні експорт російської зброї продовжуватиме скорочуватися, тому найближчими роками москва може відкотитися на третє місце, поступившись Франції, прогнозує Сімом Візман, старший дослідник SIPRI.

Американська розвідка вважає, що «Рособоронекспорт» не зможе виконати контракти з африканськими країнами через війну в Україні, де армія втратила сотні танків, половину бойової авіації Чорноморського флоту, а також продовжує «пропалювати» запаси дронів та артилерії.

«Ми передбачимо, що у них буде реальна проблема з поставками обладнання, враховуючи те, з якою швидкістю вони втрачають його в Україні», – заявило високопоставлене джерело у розвідці.

Бекграунд. Як повідомлялося, внаслідок вибухів на базі «Саки» в Криму знищено «понад половину» авіації Чорноморського флоту росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS