США заборонили Maersk продавати китайцям виробництво рефрижераторних контейнерів

У Китаї виробляється 96% світових контейнерів для сухих вантажів та 100% рефрижераторних контейнерів

фото DR

Міністерство юстиції США припинило продаж підрозділу Maersk з виробництва рефрижераторних контейнерів через побоювання, що китайці отримають надто великий контроль над стратегічним бізнесом.

Джерело. Про це пише Логіст.Today з посиланням на польський портал splash247.com.

У вересні минулого року AP Moller-Maersk уклала з компанією China International Marine Containers (CIMC) угоду про продаж підрозділу Maersk Container Industry (MCI) за $987,3 млн. Проте американська влада після розгляду припинила процес продажу. Мін'юст США заявив, що ця угода приведе до об'єднання двох із чотирьох світових постачальників рефрижераторних морських контейнерів, що, у свою чергу, сконцентрує глобальну цепочку постачання холодильного обладнання.

Відомство також заявило, що угода «консолідуватиме контроль над більш ніж 90% виробництва ізотермічних контейнерів та рефрижераторних морських контейнерів по всьому світу в китайських державних чи контрольованих державою організаціях».

«На жаль, угода не відбудеться, незважаючи на зусилля всіх залучених сторін. Maersk продовжить залишатися гордим власником MCI у найближчому майбутньому, і ми тепер оцінимо найкращу структурну схему для MCI, щоби забезпечити довгостроковий розвиток бізнесу», – сказав Патрік Єні, фінансовий директор AP Moller-Maersk.

У разі схвалення угоди, у підпорядкування CIMC перейшли б організація та активи MCI, включаючи завод із виробництва рефрижераторів у Циндао (Китай), а також науково-дослідні та випробувальні центри у Тінглеві (Данія).

Домінування КНР у виробництві контейнерів (сухих та рефрижераторних) останніми роками неодноразово обговорювалося політиками у США. На китайських підприємствах виробляється понад 96% світових контейнерів для сухих вантажів та 100% світових рефрижераторних контейнерів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS