Що сталося. Після початку російсько-української війни багато російського бізнесу намагається приховати обличчя своїх іноземних топменеджерів. Інформація про склад ради директорів просто зникає з офіційних сайтів.
Джерело. Про це дізнався Mind, аналізуючи списки іноземців у складі компаній в рф для розслідування «Мама-росіянка, дружина-пропагандистка та співпраця з Трампом: чому іноземці не виходять із найбільших російських компаній».
Деталі. Можливою причиною таких кроків може бути те, що частина російських активів знаходиться на території США, і в конгресі вже зареєстровано законопроєкт про дозвіл на конфіскацію активів рф та їх використання для компенсації витрат на допомогу Україні.
А втім, іноземці не поспішають покидати раду директорів En+ Group, що належить російському олігарху Олегу Дерипасці.
Вже під час війни, розв'язаної росією, до ради директорів En+ Group приєднався Крістофер Бьорнем – досвідчений державний діяч, який, як і Дерипаска, тісно співпрацював із Дональдом Трампом і його командою. Про це свідчать щонайменше два факти:
Бекграунд. Mind понад два місяці чекав відповідей на запитання до всіх фігурантів цього розслідування стосовно того, чи підтримують вони вторгнення росії в Україну й чому не виходять із російських компаній. Утім жоден із них досі не відповів.
Зібравши всю можливу інформацію про таких іноземців, ми сформували уявлення про їхню мотивацію залишатися на боці росії.