Російський бізнес від початку війни намагається приховати обличчя своїх іноземних топменеджерів – розслідування
Інформація про склад ради директорів просто зникає з офіційних сайтів

Що сталося. Після початку російсько-української війни багато російського бізнесу намагається приховати обличчя своїх іноземних топменеджерів. Інформація про склад ради директорів просто зникає з офіційних сайтів.
Джерело. Про це дізнався Mind, аналізуючи списки іноземців у складі компаній в рф для розслідування «Мама-росіянка, дружина-пропагандистка та співпраця з Трампом: чому іноземці не виходять із найбільших російських компаній».
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Деталі. Можливою причиною таких кроків може бути те, що частина російських активів знаходиться на території США, і в конгресі вже зареєстровано законопроєкт про дозвіл на конфіскацію активів рф та їх використання для компенсації витрат на допомогу Україні.
А втім, іноземці не поспішають покидати раду директорів En+ Group, що належить російському олігарху Олегу Дерипасці.
Вже під час війни, розв'язаної росією, до ради директорів En+ Group приєднався Крістофер Бьорнем – досвідчений державний діяч, який, як і Дерипаска, тісно співпрацював із Дональдом Трампом і його командою. Про це свідчать щонайменше два факти:
- Бьорнем був заступником генерального секретаря з управління ООН, де він працював разом із Джоном Болтоном, який потім став радником Дональда Трампа з національної безпеки;
- У 2016 році в Держдепі США Бьорнем став членом команди президента Дональда Трампа з перехідного періоду.
Бекграунд. Mind понад два місяці чекав відповідей на запитання до всіх фігурантів цього розслідування стосовно того, чи підтримують вони вторгнення росії в Україну й чому не виходять із російських компаній. Утім жоден із них досі не відповів.
Зібравши всю можливу інформацію про таких іноземців, ми сформували уявлення про їхню мотивацію залишатися на боці росії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.