Російський бізнес від початку війни намагається приховати обличчя своїх іноземних топменеджерів – розслідування

Російський бізнес від початку війни намагається приховати обличчя своїх іноземних топменеджерів – розслідування

Інформація про склад ради директорів просто зникає з офіційних сайтів

Російський бізнес від початку війни намагається приховати обличчя своїх іноземних топменеджерів – розслідування
Фото: REUTERS

Що сталося. Після початку російсько-української війни багато російського бізнесу намагається приховати обличчя своїх іноземних топменеджерів. Інформація про склад ради директорів просто зникає з офіційних сайтів.

Джерело. Про це дізнався Mind, аналізуючи списки іноземців у складі компаній в рф для розслідування «Мама-росіянка, дружина-пропагандистка та співпраця з Трампом: чому іноземці не виходять із найбільших російських компаній».

Деталі. Можливою причиною таких кроків може бути те, що частина російських активів знаходиться на території США, і в конгресі вже зареєстровано законопроєкт про дозвіл на конфіскацію активів рф та їх використання для компенсації витрат на допомогу Україні.

А втім, іноземці не поспішають покидати раду директорів En+ Group, що належить російському олігарху Олегу Дерипасці.

Вже під час війни, розв'язаної росією, до  ради директорів En+ Group приєднався Крістофер Бьорнем – досвідчений державний діяч, який, як і Дерипаска, тісно співпрацював із Дональдом Трампом і його командою. Про це свідчать щонайменше два факти:

  1. Бьорнем був заступником генерального секретаря з управління ООН, де він працював разом із Джоном Болтоном, який потім став радником Дональда Трампа з національної безпеки;
  2. У 2016 році в Держдепі США Бьорнем став членом команди президента Дональда Трампа з перехідного періоду.

Бекграунд. Mind понад два місяці чекав відповідей на запитання до всіх фігурантів цього розслідування стосовно того, чи підтримують вони вторгнення росії в Україну й чому не виходять із російських компаній. Утім жоден із них досі не відповів.

Зібравши всю можливу інформацію про таких іноземців, ми сформували уявлення про їхню мотивацію залишатися на боці росії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло