Нацбанк помітив поліпшення настроїв бізнесу

Індекс очікувань ділової активності зріс до 44,1 із 43,6

Фото: bank.gov.ua

Що сталося. Бізнес продовжує адаптуватися до воєнних умов та дещо послабив у серпні негативні оцінки перспектив своєї економічної діяльності.

Джерело. Про це свідчить індекс очікувань ділової активності (ІОДА).

Деталі. Згідно з повідомленням, у серпні ІОДА зріс до 44,1 із 43,6 у липні.

«Водночас невизначеність із тривалістю війни та пов’язане з цим погіршення інфляційних очікувань, подальше руйнування виробничих потужностей та інфраструктури, значна вимушена міграція населення всередині країни стримують відновлення економічної активності підприємств усіх секторів економіки», – повідомили в Нацбанку.

Зазначається, що підприємства промисловості поліпшили оцінки економічних перспектив з огляду на релокацію частини підприємств до більш безпечних регіонів, поступове налагодження ланцюгів постачання та адаптацію до нових умов: секторальний індекс у серпні становив 46,7 порівняно з 43,1 у липні.

Уперше за останні місяці підприємства очікували збільшення обсягів виготовленої продукції. Також респонденти сектору були менш песимістичні щодо обсягів нових замовлень на продукцію, зокрема експортних.

Підприємства сектору будівництва також посилили в серпні оцінки своєї діяльності завдяки сприятливим сезонним умовам та поступовому відновленню будівництва житлових і нежитлових будівель: секторальний індекс становив 41,2 (у липні – 35).

Крім того, знизився песимізм в очікуваннях щодо обсягів будівництва та обсягів нових замовлень, а також обсягів закупівлі сировини та матеріалів.

Водночас підприємства торгівлі в серпні незначно погіршили очікування щодо своєї економічної діяльності, однак все ще перебувають найближче до нейтрального рівня: секторальний індекс становив 47,4 порівняно з 48,7 у липні.

Респонденти очікують зменшення обсягів товарообороту, залишаються стриманими щодо обсягів закупівлі товарів для продажу, вказують на зменшення залишків товарів для продажу унаслідок вичерпання старих запасів та обмеження постачання нового товару, кажуть в НБУ.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, чому українські компанії дивляться в майбутнє з острахом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS