Уряд Індії та компанії не бажають виконувати російську вимогу про переведення в рублі угод з імпорту нафти.
Джерело. Про це повідомляє The Moscow Times з посиланням на Business Standard.
Деталі. Як свідчать джерела видання, знайомі із ситуацією, після початку війни в Україні Індія більш ніж у 30 разів збільшила закупівлю російської нафти, справно забираючи всю сировину, від якої відмовилася Європа.
Ще в січні індійські НПЗ закуповували в рф 30 тисяч барелів на добу, а в липні – вже 960 тисяч барелів. Після цього закупки почали знижуватися, хоча й залишилися значно вищими, ніж узимку (570 тисяч барелів на добу наприкінці серпня).
Росія наполягає, щоб надалі експорт нафти до Індії оплачувався в рублях – за аналогією до схеми, на яку перейшов «Газпром» у торгівлі газом з Китаєм, кажуть джерела Business Standard.
Платежі, оминаючи світову доларову систему, за задумом російських чиновників, стануть невразливими для санкцій: ні американський, ні європейський банк не зможе їх заблокувати через свої коррахунки.
Але до переходу на торгівлю в рублях не готові ні імпортери, ні влада.
«Поки що ми здійснюємо платежі в доларах. Рублеві платежі будуть надзвичайно складні, бо навіть якщо ми захочемо заплатити у російській валюті, потрібної для цього ліквідності просто немає», – пояснює джерело в нафтовій галузі Індії.
За його словами, щоб розплатитися рублями, все одно доведеться задіяти долари – щоб купити російську валюту, причому за межами Індії.
Імпортери нафти порушили питання російських вимог на рівні уряду, але й там не бажають переходити на рубль, пише BS.
Проблеми виникли з банками, більшість із яких не бажають відкривати рахунки російським кредитним організаціям, щоб забезпечити транзакції у нацвалютах, повідомляв Economic Times, побоюючись, що це підведе їх під вторинні санкції США.
Це не дивно: ризики від торгівлі з росією в обхід санкцій є очевидними, а вигоди – ні, вважає джерело ET із числа банкірів.
Бекграунд. Нагадаємо, раніше стало відомо, що росія перевела плату за газ для Китаю в рублі і юані.
Але це не допомогло, бо Китай все одно не дав росії грошей, не бажаючи змінювати своє законодавство заради потреб росії.