Що сталося. Заступник голови українського Верховного суду та очільник Касаційного господарського суду Богдан Львов, який має доступ до державної таємниці, виявився громадянином рф. Від російського громадянства суддя не відмовився ані у 2014 році, ані після 24 лютого 2022-го.
Джерело. Про це дізналися журналісти проєкту «Схеми».
Деталі. Отримавши у 90-их російський паспорт, Львов не лише від нього не відмовився, а навпаки – поновив у 2012-му і досі його документ не перебуває в реєстрі недійсних.
Сторони. Сам Львов стверджує, що про своє російське громадянство йому стало відомо лише від журналістів та озвучує версію, що це ймовірно спроба його дискредитувати.
Відповідно до витягу з реєстру «Роспаспорт», який «Схеми» отримали у своє розпорядження, російський паспорт був оформлений у 1999 році у Москві. Від його імені була подана заява на отримання громадянства. Підстава видачі паспорта – його посвідчення військовослужбовця, яке Львов отримав ще під час випуску з Червонознаменного військового інституту Міністерства оборони СРСР, який закінчив з відзнакою у 1989 році.
На момент отримання російського громадянства Львов вже працював суддею в Україні – у військовому суді Центрального регіону.
Також росіянкою виявилася дружина судді – чого не вказано в його декларації. Немає там і відомостей про її квартиру в москві, вартістю близько 18 млн рублів.
Коментарі. Новообраний член Вищої Ради правосуддя Роман Маселко пояснив: «Закон чітко говорить: набув громадянство іншої держави – втратив статус судді. Громадянин іншої держави не має права бути суддею. Якщо такий факт виявили, потрібно отримати офіційне підтвердження. Якщо таке є – суддя має втрачати свій статус».
На журналістське звернення в СБУ стосовно громадянства Львова у спецслужбі відповіли, що «Служба безпеки України володіє інформацією, яка може свідчити про наявність російського громадянства у судді Богдана Львова. Ці дані отримані у порядку та спосіб, визначений законодавством. Наразі СБУ працює над отриманням матеріалів, котрі можуть остаточно підтвердити чи спростувати наявні дані та, зокрема, зможуть слугувати відповідними юридичними доказами…».