Що сталося. Україна продовжує працювати над обмінами полонених, зокрема тривають перемовини щодо обміну «всіх на всіх».
Джерело. Про це повідомив генерал-майор Кирило Буданов.
Деталі. Секретар Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Дмитро Усов зазначив, що Україна працює, щоби повернути кожного військовополоненого.
«Обмін військовополоненими – процес важкий, болючий, але обмін 21 вересня відкриває нові можливості для нас. Усіх, хто повертається, держава забезпечує всім необхідним: від речей першої потреби, до реабілітації та відновлення», – підкреслив Буданов.
На зустрічі з представниками родин Захисників України йшлося про прикордонників, морських піхотинців, військових моряків, нацгвардійців, розвідників, військових – як рядових, так і офіцерів, строковиків.
Також говорили про тих, кого згідно з Женевськими конвенціями у світі вважають некомбатантами, – українських медиків та, приміром, музикантів оркестру морської піхоти. Їх мають повернути згідно з нормами міжнародного права.
У Координаційному штабі триває робота над створенням карток військовополонених – особистих сторінок, на яких родичам буде легше відстежувати всі зміни статусу військовополоненого.
Бекграунд. Нагадаємо: у російському полоні залишаються близько 800 азовців, з них більш як 40 жінок (деякі вагітні). У полоні залишилось багато людей похилого віку у яких, крім бойових травм, є ще хронічні захворювання.