Близько 800 азовців залишаються у російському полоні: серед них 40 жінок

Близько 800 азовців залишаються у російському полоні: серед них 40 жінок

Звільнені полонені страждають на анорексію, моральне та психологічне виснаження

Близько 800 азовців залишаються у російському полоні: серед них 40 жінок
Фото: росЗМІ

Що сталося. У російському полоні залишаються близько 800 азовців, з них більш як 40 жінок (деякі вагітні).

Джерело. Про це розповіла представниця Патронатної служби «Азову» Ольга Кравченко в етері «Суспільного».

Коментар. «У полонених, які вийшли, ми побачили майже у 90% крайню стадію анорексії, моральне та психологічне виснаження, в такій стадії, що ми просто були шоковані. Поранення: застарілі осколкові та вогнепальні у важкій запущеній формі. Всі осколки залишись у хлопців та дівчат всередині тіла, які потрібно оперувати. Є випадки перебитих сухожиль та втрати органів зору», – повідомила Кравченко.

За її словами, нікого з повернутих з полону не відправили додому, бо всі потребують медичного лікування.

«У полоні залишилось багато людей похилого віку у яких, крім бойових травм, є ще хронічні захворювання. Велику різницю у стані здоров'я полонених військових бачимо між першим обміном – 3 місяці тому, і другим – зараз. Місія ООН та Червоний хрест повинні мати доступ до наших полонених, але цього не відбувається, адже та сторона не підпускає їх», – зазначила представниця Патронатної служби.

Бекграунд. За словами керівниці фонду, який опікується полком «Азов», є випадки, коли рідні звільнених з полону не можуть їх впізнати. Наразі військовим надають медичну допомогу, багато з них уже проходять лікування чи реабілітацію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло