Туреччина планує вимагати в росії знижку на газ, а також обговорити можливість відтермінування за вже схваленими поставками газу.
Джерело. Про це в інтерв'ю Financial Times розповів міністр фінансів Нуреддін Небаті.
Деталі. Він вважає, що Туреччина, купуючи російський газ, не порушує жодних антиросійських санкцій і працює у конструктивному ключі відповідно до норм міжнародного права.
Туреччина тисне на росію, щоб вибити значну знижку для «величезних поставок газу до країни», пише FT.
Міністр фінансів також зазначає, що співпраця з росією в газовій сфері допоможе Туреччині знизити тиск на торговельний баланс і зміцнить курс турецької ліри, який останніми роками рекордно обвалився, спровокувавши гігантську інфляцію.
Крім того, Небаті підтвердив, що Туреччина отримала кошти від держкомпанії «Росатом» на будівництво АЕС «Аккую», що також має позитивно позначитися на торговому балансі. Сума, що надійшла від росії на рахунок Туреччини, оцінювалася у $10 млрд.
Коментуючи бажання Туреччини вибити значну знижку на газ, речник Кремля Дмітрій Пєсков висловив сподівання, що Туреччина не зловживатиме своїм становищем на переговорах. Кремль розраховує, що москві та Анкарі вдасться знайти взаємовигідний формат співпраці, особливо на тлі ідеї створення газового хабу, проект якого сторони вже почали опрацьовувати.
Після початку війни росії проти України Туреччина продовжує дотримуватися нейтральної позиції. Офіційно вона не підтримує жодну із сторін конфлікту, проте намагається виручити для себе максимум із цієї ситуації, пише видання.
Турецька оборонна промисловість активно співпрацює з українською владою, у той же час Анкара намагається зробити перебування російських туристів та громадян на своїй території максимально комфортним.
Бекграунд. Раніше повідомлялося, що росіяни масово купують житло в Туреччині – зі швидкістю 34 квартири на день.
Нагадаємо, Ердоган домовився з путіним про створення газового хабу в Туреччині.