Saudi Aramco отримала величезний прибуток завдяки зростанню цін на нафту через війну

Тим часом адміністрація Байдена погрожує обкласти податком нафтові компанії, якщо вони не збільшать видобуток

фото Shutterstock

Саудівська Saudi Aramco, найбільша у світі нафтова компанія, заявила у вівторок, що заробила $42,4 млрд чистого прибутку у третьому кварталі. Ця цифра більш як удвічі перевищила $20 млрд, зароблених Exxon Mobil за цей період.

Джерело: The New York Times

Деталі. Надприбутки дозволили державній компанії Saudi Aramco, яка має майже монополію на видобуток нафти в Саудівській Аравії, виплатити великі дивіденди – $18,75 млрд – в основному уряду країни.

Aramco заявила, що продовжує інвестувати у збільшення виробництва.

«Наш довгостроковий прогноз полягає в тому, що попит на нафту продовжуватиме зростати до кінця десятиліття», – заявив гендиректор Aramco Амін Х. Насер.

Aramco – не перша нафтова компанія, яка повідомила про дуже великі прибутки в умовах високих нафтових цін після вторгнення росії в Україну.

У вівторок британський енергетичний гігант BP повідомив про прибуток за квартал – $8,2 млрд, це більш ніж удвічі перевищує $3,3 млрд за той же період у 2021 році.

Щоб підтримати ціни високими, Саудівська Аравія та росія як лідери картелю ОПЕК+ нещодавно оголосили про скорочення видобутку нафти на 2% від світового виробництва. Цей крок розлютив адміністрацію Байдена, яка закликає виробників нафти до збільшення видобутку для зниження цін на бензин для споживачів.

Напередодні проміжних виборів у США президент Байден у понеділок пригрозив ввести новий податок на понаднормові прибутки для великих нафтогазових компаній, якщо вони не збільшать видобуток.

Велика Британія нещодавно запровадила податок на понаднормовий прибуток для виробників нафти, і BP заявила, що цього року вона заплатить близько $800 млн у рамках цього податку.

Бекграунд. Нагадаємо, NYT дослідив, завдяки яким країнам росія заробляє найбільше грошей для війни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS