Туреччина, Індія та Китай купують заборонене російське вугілля з великою знижкою

У вересні Туреччина імпортувала російське вугілля за ціною на 23% нижче від колумбійського аналогічної якості

Ілюстративне фото
Фото: Maxar Technologies

Що сталося. Жорстка заборона Європи на імпорт російського вугілля, яка набула чинності 10 серпня, призвела до того, що тепер росія продає ці вантажі зі значною знижкою до Туреччини, Індії, Китаю та Африки.

Джерело. Про це повідомляє Bloomberg.

Деталі. У вересні Туреччина імпортувала російське енергетичне вугілля по $199 за тонну, що на 23% нижче, ніж вугілля аналогічної якості з Колумбії – наступного за величиною постачальника.

Бекграунд. Нагадаємо: ЄС затвердив ембарго на російське вугілля у квітні в рамках п'ятого пакета санкцій та заборонив суднам із рф заходити до своїх портів. За оцінками Європи, обмеження мають торкнутися чверті російського експорту вугілля, річний прибуток від продажу якого становить близько 8 млрд євро.

Ембарго набуло чинності 10 серпня.

Після цього рф перенаправила експорт до Азії, зокрема Індії. Однак потім з'ясувалося, що заборона на страхування суден із російським вугіллям стосується постачання не лише в Європу, а й по всьому світові.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS