Грецька компанія возила російське вугілля в обхід санкцій — Bloomberg

Грецька компанія возила російське вугілля в обхід санкцій — Bloomberg

Країни ЄС, згідно з санкціями, не можуть не лише купувати, а й передавати паливо третім особам

Грецька компанія возила російське вугілля в обхід санкцій — Bloomberg
фото Shutterstock

Грецька компанія Eastern Mediterranean Maritime доставляла вугілля з росії в обхід санкцій Євросоюз.

Джерело. Про це пише Bloomberg з посиланням на дані аналітичних компаній Kpler та Logistic OS.

Деталі. Згідно з логістичними даними, 29 серпня вона завантажила на судно Stavros 53 000 тонн вугілля з російського терміналу в Тамані, а 5 вересня корабель доставив його в порт турецького міста Іскендерун.

Представник Eastern Mediterranean Maritime заперечує, що компанія порушила санкції, оскільки кінцева точка вантажу була не на території ЄС.

Водночас Єврокомісія раніше заявляла, що ембарго поширюється на будь-які постачання вугілля з росії, незалежно від їхнього пункту призначення. Європейські країни не можуть не лише купувати, а й передавати паливо третім особам.

Агентство зазначає, що наразі неясно, чи було вугілля видобуто в росії і кому зрештою належить судно. Також невідомо, кому призначався вантаж.

ЄС затвердив ембарго на російське вугілля у квітні в рамках п'ятого пакету санкцій та заборонив суднам із рф заходити до своїх портів. За оцінками Європи, обмеження мають торкнутися чверті російського експорту вугілля, річний прибуток від продажу якого становить близько 8 млрд євро.

Ембарго набуло чинності 10 серпня.

Після цього рф перенаправила експорт до Азії, включаючи Індію. Однак потім з'ясувалося, що заборона на страхування суден із російським вугіллям стосується постачання не лише в Європу, а й по всьому світі.

Бекграунд. Нагадаємо, компанії племінниці путіна, яка торгує вугіллям, довелося переїхати із Швейцарії в ОАЕ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло