Томас-Грінфілд: українські фермери «у відчаї» через закінчення терміну дії зернової угоди

Посол США в ООН відвідала українське зернопереробне підприємство

фото DR

Українські фермери відчувають все більший «відчай» у міру того, як термін дії угоди про зерно, укладеної за посередництва ООН, наближається до закінчення, заявила у вівторок посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд.

Джерело. Про це пише CNN.

Деталі. «Вони, звичайно, перебувають під тиском, і через це в розпачі. Їм потрібна довіра ринку, щоб сіяти новий урожай», – сказала Томас-Грінфілд у своєму виступі після відвідин зернового підприємства у Києві.

«Я почула від них відчай, і я передам це повідомлення своїм колегам у Раді Безпеки, Генеральному секретарю ООН, і я знаю, що він це знає», – зазначила посол США в ООН.

Томас-Грінфілд описала свій візит на об'єкт, назва якого не була оприлюднена з міркувань безпеки, як короткий, але «надзвичайно повчальний».

«Ми чули, що Україна – це житниця світу. І я тут бачу Україну, бачу, як пшениця доставляється, переробляється, перетворюється на борошно, чую безпосередньо від фермерів, що їм потрібна ця зернова угода, про яку генеральний секретар ООН так активно веде переговори», – сказала вона.

«Це просто показує, наскільки важливим є це зерно, але також показує вплив, який ця несправедлива війна, розв'язана росією, чинить на світові ринки», – додала вона.

У поїздці до Томас-Грінфілд приєдналася посол США в Україні Бріджіт Брінк.

Угода, укладена за посередництвом ООН, ввела в дію процедуру, яка гарантує безпеку суден, що перевозять українське зерно, добрива та інші продукти харчування через гуманітарний коридор у Чорному морі.

Відповідно до угоди, всі судна, що заходять у порти України та виходять із них, перевіряються та контролюються міжнародними групами, які складаються з офіційних осіб із України, росії, Туреччини та ООН.

Однак термін дії угоди спливає 19 листопада, і є побоювання, що росія, яка нещодавно вже призупинила свою участь в угоді, не погодиться на її продовження.

Бекграунд. Як повідомлялося, росія добивається зняття санкцій для свого держбанку на умовах продовження зернової угоди.

Нагадаємо, експорт українського зерна сягнув уже 10 млн тонн: інфографіка показує, в які країни і в якій кількості воно вирушило.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS