Росія добивається зняття санкцій для держбанку рф на умовах продовження зернової угоди

Росія добивається зняття санкцій для держбанку рф на умовах продовження зернової угоди

рф погрожує знову вийти з угоди, якщо її вимог не буде виконано

Росія добивається зняття санкцій для держбанку рф на умовах продовження зернової угоди
фото Shutterstock

Росія вимагає, щоб Захід послабив обмеження щодо державного сільськогосподарського “Россельхозбанка”, щоб спростити експорт російського зерна. Таку вимогу рф висунула під час переговорів про продовження зернової угоди.

Джерело. Про це пише Reuters з посиланням на чотири джерела, знайомі з ходом переговорів.

Президент владімір путін залишив за росією право знову призупинити дію угоди, яка була досягнута за посередництва ООН і Туреччини.

Росія публічно не деталізувала свої вимоги, окрім закликів розблокувати експорт російських добрив, що застрягли в європейських портах та на складах, та відновити експорт аміаку, важливого інгредієнта добрив, трубопроводом росія-Україна.

Чотири джерела заявили, що росія просила країни Заходу дозволити державному “Россельхозбанку” відновити свої відносини з банками-кореспондентами, незважаючи на західні санкції.

Це дозволить банку, який досі не відігравав значної ролі у міжнародній торгівлі зерном, здійснювати платежі за російське зерно та інші продукти харчування, додали два джерела. До введення санкцій такими платежами займалися міжнародні банки та дочірні структури інших російських банків Швейцарії.

Джерела не повідомляють, який відгук отримала росія на свої пропозиції.

Росія заявила, що санкції, запроваджені після початку так званої спеціальної військової операції в Україні, ускладнюють для російських торговців зерном та добривами обробку платежів та доступ до суден, страхових компаній та портів, навіть незважаючи на те, що поставки продовольства не потрапили під санкції.

Джерело в ООН на умовах анонімності повідомило, що спрощення платежів за російські продукти харчування та добрива через “Россельхозбанк” обговорюється з Євросоюзом та іншими сторонами.

Москва заявила, що її згода на продовження угоди щодо чорноморського зерна залежить від підтримки її власного експорту зерна та добрив. Якщо прохання росії буде задоволено, роль “Россельхозбанка” у торгівлі зерном у росії може значно зрости.

Бекграунд. Нагадаємо, напередодні росія заявила, що ще не вирішила, чи варто продовжувати зернову угоду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло