Німеччина націоналізує колишню “дочку” Газпрому, щоб вберегтися від енергетичного колапсу

Уряд візьме на себе управління SEFE та збільшить кредит до 13,8 млрд євро

фото DR

Влада Німеччини націоналізує вже другу за два місяці велику газову компанію, намагаючись забезпечити постачання газу на зиму та стримати фінансовий шок від тиску росії на європейську енергетику.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Деталі. Йдеться про поглинання Securing Energy for Europe (SEFE), раніше відомої як Gazprom Germania, яка до квітня належала Газпрому.

Міністерство економіки Німеччини заявило в понеділок, що уряд придбає 100% акцій SEFE і збільшить кредит компанії до 13,8 млрд євро. Цей крок необхідний, тому що надмірна заборгованість SEFE і загроза неминучої неплатоспроможності «поставлять під загрозу безпеку постачання Німеччини», заявили в міністерстві.

У вересні уряд заявив, що націоналізує Uniper SE, найбільшого імпортера газу. Комунальне підприємство накопичило понад 8 млрд євро збитків. Це стало найбільшою фінансовою допомогою в історії Німеччини.

Ці кроки є частиною пакету у розмірі 200 млрд євро, який уряд розробив, щоб допомогти компаніям та домогосподарствам впоратися зі зростанням цін на енергоносії.

Державні витрати на ці рятувальні операції, ймовірно, різко зростуть після того, як Uniper повідомила про чисті збитки у розмірі близько 40 млрд євро за перші 9 місяців року, що є одним із найбільших збитків в історії німецьких корпорацій.

SEFE перебуває під опікою Німеччини з того часу, як «Газпром» відмовився від компанії у квітні. Згідно зі звітом про прибутки та збитки за жовтень, власний капітал SEFE становив 1,03 млрд євро, а чисті збитки – 2,07 млрд євро. Згідно з заявою уряду, відтоді ситуація не покращилася.

На додачу SEFE перебуває в юридичному протистоянні з сировинним гігантом Vitol Group, який погрожує зупинити постачання газу, що може коштувати німецькій компанії близько 1 млрд євро.

Уряд вкладе в компанію акціонерний капітал у розмірі 7,7 млрд євро. Це буде зроблено шляхом обміну боргу на акції. Європейський союз ще має схвалити цю операцію. Європейська комісія в суботу затвердила допомогу Німеччині у розмірі 225,6 млн євро для підтримки SEFE та забезпечення безпеки постачання газу в країну.

Росія не може зупинити поглинання, але може подати позов до німецьких судів.

Бекграунд. Про те, як найбільші міжнародні сировинні трейдери намагаються посилити свій вплив на політичні процеси – в матеріалі Mind “Тяжка спадщина «газпрому»: глобальні трейдери намагаються заробити на війні в Україні”.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS