Війна в Україні стане «найважливішим негативним фактором» для світової економіки цього року і, ймовірно, наступного року.
Джерело. Про це заявила в середу CNBC глава МВФ Кристаліна Георгієва.
Деталі. «Ми вважаємо, що війна в Україні є найважливішим негативним фактором для світової економіки цього року, а також, швидше за все, наступного року», – сказала вона CNBC у кулуарах зустрічі “Великої двадцятки” на саміті в Індонезії.
«Все, що викликає велике занепокоєння, звичайно ж, завдає шкоди перспективам зростання та задоволення потреб і сподівань людей у всьому світі», – сказала директорка МВФ.
МВФ раніше попереджав про фрагментацію (розділення) світової економіки в результаті російсько-української війни та знижував прогнози зростання на 2023 рік до 2,7%, прогнозуючи уповільнення з очікуваних 3,2% у 2022 році.
«Це найслабший профіль зростання з 2001 року, за винятком світової фінансової кризи та гострої фази пандемії COVID-19», – йдеться в звіті міжнародного органу.
«Ми вже бачимо деякі ознаки фрагментації, і вони спричинені стурбованістю через безпеку поставок», – сказала Георгієва.
«Ми бачили [це] через Covid та через війну в Україні, що ланцюжки поставок перериваються, що завдає шкоди зростанню всередині країни та за кордоном», – наголосила вона.
Вона додала, що якщо світ вирішить розділитися на окремі блоки, то за це доведеться заплатити високу ціну.
«І ця ціна буде особливо високою для країн з відкритою економікою і, у ширшому сенсі, для країн, що розвиваються», – попередила Георгієва.
Азіатсько-Тихоокеанський регіон, наприклад, може втратити понад 3% ВВП, якщо торгівлю буде припинено в секторах, які постраждали від санкцій США проти Китаю, і якщо нетарифні бар'єри в інших областях будуть підвищені до «рівня часів холодної війни». – йдеться у звіті МВФ.
«Якщо ми не хочемо втрачати десь від $1,4 трлн до, можливо, $3,4 трлн на рік – тільки уявіть, що ми можемо зробити з цими грошима – тоді ми маємо дуже ретельно прогнозувати наслідки дій і бути мудрими, щоб не допустити занепаду в бідніших і менш безпечних країнах», – сказала Георгієва.
Більше про це – в матеріалі Mind “Чого чекати світовій економіці до кінця 2022 року”.