Україна запускає ініціативу Grain from Ukraine ( «Зерно з України») у день пам’яті жертв голодоморів, згідно з якою до 60 суден з українським зерном зможуть бути відправлені до найбідніших країн Африки та Азії.
Посол ЄС в Україні Матті Маасікас повідомив раніше в суботу, що кілька країн і Євросоюз зобов'язуються надати значні суми, щоб доставити українське зерно до найбідніших країн світу.
Джерело: “Європейська правда”
Деталі. Крім того, все більше країн долучаються до ініціативи, пропонуючи фінансову допомогу для її здійснення.
Зокрема, в суботу декілька країн світу оголосили про виділення значних сум для ініціативи Grain from Ukraine.
Бельгія оголосила, що зробить внесок у розмірі 10 млн євро. Присутній на саміті у Києві глава бельгійського уряду Александр де Кроо зазначив, що започаткована Україною ініціатива допоможе задовольнити продовольчі потреби людей у світі та стабілізувати ціни.
Президент Франції Еммануель Макрон у онлайн-зверненні до саміту повідомив, що Франція виділить 6 млн євро на додачу до 14 млн, виділених раніше Всесвітній продовольчій програмі ООН.
«Ініційована Зеленським програма «Зерно з України» робить великий внесок у забезпечення глобальної продовольчої безпеки», – сказав Макрон.
Канцлер Австрії Александр Шалленберг повідомив, що його країна надасть додаткові 3,8 млн євро для доставки зерна з України до Судану та Ефіопії.
Польща виділить 20 млн євро на підтримку програми «Зерно з України», повідомив глава польського уряду Матеуш Моравецький.
Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте оголосив про виділення 4 млн євро.
Угорщина виділить $3,5 млн на транспортування продовольства з України в рамках ініціативи, а також забезпечить логістичну підтримку.
Міністр міжнародного розвитку Канади Гарджіт Саджан від імені прем'єр-міністра Джастіна Трюдо оголосив, що Канада надає Всесвітній продовольчій програмі фінансування у розмірі 30 млн канадських доларів для доставки партій українського зерна в рамках ініціативи.
Японія надасть термінову грантову допомогу у розмірі $14 млн для передачі в Сомалі через Всесвітню продовольчу програму ООН української пшениці.
Бекграунд. Також повідомлялося, що Кабмін виділив 900 млн грн на гумдопомогу чотирьом країнам Азії та Африки – на ці гроші мають закупити до 64 000 тонн зерна із запланованих 125 000.