Кабмін виділив 900 млн грн на гумдопомогу чотирьом країнам Азії та Африки

Кабмін виділив 900 млн грн на гумдопомогу чотирьом країнам Азії та Африки

На ці гроші мають закупити до 64 000 метричних тонн зерна із запланованих 125 000

Кабмін виділив 900 млн грн на гумдопомогу чотирьом країнам Азії та Африки

Що сталося. Кабінет Міністрів виділив МВС 900 млн грн для закупівлі та поставки до Судану, Ємену, Кенії та Нігерії зерна (пшениці та/або кукурудзи) обсягом 64 000 метричних тонн.

Джерело. Про це йдеться в постанові уряду №1313.

Деталі. «МВС, ДСНС забезпечити надання товарів гуманітарної допомоги – зерна пшениці (не нижче 3-го класу) та/або зерна кукурудзи загальним обсягом до 125 000 метричних тонн шляхом поставки до Республіки Судан, Республіки Ємен, Республіки Кенія, Федеративної Республіки Нігерія», – йдеться в документі. Гумдопомога надається на виконання указу Президента Володимира Зеленського від 14 листопада 2022 року №771.

Кабмін виділив для цих потреб 900 млн грн з резервного фонду держбюджету, що повинно забезпечити поставку 64 000 метричних тонн зерна. Уряд доручив Мінфіну забезпечити виділення додаткової суми з цього фонду, щоб покрити весь запланований обсяг поставок.

Окрім того, МЗС доручено узгодити з ООН та відповідними органами держав Африки та Азії питання щодо поставки гумдопомоги з українських морських торговельних портів до портів призначення (на умовах поставки CIF) та передачі гуманітарної допомоги.

Бекграунд. Як повідомляв Mind, Україна витратила на гуманітарну програму із запобігання голоду в Африці 420 млн грн. За ці кошти Україна закупила зерно для перших двох кораблів до Ефіопії та Сомалі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло