Що сталося. У Верховній Раді зареєстрували законопроєкти 8196-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сприяння відновленню енергетичної та комунальної інфраструктури України» і 8197-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сприяння відновленню енергетичної та комунальної інфраструктури України».
Джерело. Картки законопроєктів №8196-1 та №8197-1 на сайті парламенту.
Деталі. Автори документів пропонують звільнити від оподаткування ввізним митом товарів, які надаються безоплатно як допомога від донорів або фінансуються донорами та ввозяться на територію України для подальшої передачі суб’єктам господарювання, які працюють на ринках електричної енергії, природного газу, централізованого теплопостачання та водопостачання й водовідведення. Мета надання товарів – відновлення, ремонт чи підтримка інфраструктури таких підприємств.
Уточнюється, що йдеться про 46 категорій товарів, серед них:
- труби, трубки та шланги з пластмаси;
- гумові рукавиці та одяг, вироби з вулканiзованої гуми;
- шпагат, мотузки, канати та троси, сплетенi чи несплетенi, в обплетеннi або не в обплетеннi, просоченi або непросоченi, з покриттям або без покриття, в оболонцi або без оболонки, з гуми чи пластмаси:
- машини, обладнання промислове або лабораторне з електричним чи неелектричним нагрiванням для обробки матерiалiв шляхом змiни температури;
- прилади та апаратура для фiзичного або хiмiчного аналiзу (наприклад, поляриметри, рефрактометри, спектрометри, газо- або димоаналiзатори) та інші.
Автори документів зазначають, що наразі українське законодавство передбачає оподаткування ввізним митом товарів, навіть якщо це гуманітарна або донорська допомога.
Депутати також запропонували звільнити зазначені категорії товарів від оподаткування податком на додану вартість. Такі правила пропонують встановити до кінця воєнного стану та протягом шести місяців з моменту його припинення або скасування.
Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Рада може запровадити електронну акцизну марку та систему Е-акциз контролю за обігом тютюнових виробів.Перейти на нову систему маркування пропонують з 1 січня 2026 року.