Рада може запровадити електронну акцизну марку та систему Е-акциз контролю за обігом тютюнових виробів

Рада може запровадити електронну акцизну марку та систему Е-акциз контролю за обігом тютюнових виробів

Перейти на нову систему маркування пропонують з 1 січня 2026 року

Рада може запровадити електронну акцизну марку та систему Е-акциз контролю за обігом тютюнових виробів

Що сталося. У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо запровадження електронної акцизної марки та системи Е-акциз контролю за обігом тютюнових виробів».

Джерело. Картка законопроєкту 8237.

Деталі. Автор документу Андрій Холодов пропонує з 1 січня 2026 року замість марок акцизного податку для тютюнових використовувати електронну акцизну марку – унікальний графічний елемент, що дозволяє ідентифікувати продукцію і відстежити її переміщення у системі Е-акциз.

Передбачається, що суб’єкти господарювання будуть зобов’язані складати накладні в електронній формі у разі ввезення/вивезення тютюнових виробів на митну територію України/за межі митної території України. Акцизний податок має бути сплачений протягом п’яти робочих днів з дня, наступного за днем подання економічним оператором в системі Е-акциз контролю за обігом тютюнових виробів звіту про використання Електронної акцизної марки. За порушення цього терміну передбачені штрафні санкції:

- 2% суми акцизного податку з відповідних обсягів тютюнових виробів, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування на переміщення тютюнових виробів, або 2 відсотки суми акцизного податку з відповідних обсягів тютюнові виробів, на які не складені або не зареєстровані акцизні накладні на переміщення тютюнових виробів, – у разі порушення 11-денного терміну реєстрації або відсутності реєстрації до 15 календарних днів;
- 10% у разі порушення терміну реєстрації або відсутності реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
- 20% у разі порушення терміну реєстрації або відсутності реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
- 30% у разі порушення терміну реєстрації або відсутності реєстрації від 61 до 90 календарних днів;
- 40% у разі порушення терміну реєстрації або відсутності реєстрації на 91 і більше календарних днів.
Якщо порушник не сплатить штраф у 10-денний термін після отримання рішення про застосування санкції – це потягне за собою накладення штрафу у розмірі 50% суми акцизного податку з відповідних обсягів тютюнових виробів.

За виробництво тютюнових без електронної акцизної марки, її підробку, зберігання такої продукції порушник сплатить 200% вартості товару, але не менше 200 000 гривень.

Зараз за таке порушення передбачено штраф – 200% вартості товару, але не менше 17000 грн.

Перехідний період пропонують встановити з 1 січня 2025 року. Протягом року можливим буде одночасне використання Електронних та паперових акцизних марок. Протягом цього року не будуть застосовувати штрафних санкцій.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Верховній раді запропонували заборонити імпорт та транзит тютюнових виробів з білорусі. Це стосується також промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло