Після заяв Угорщини про свою незгоду з пакетом допомоги ЄС на суму 18 млрд євро для України, представники країни, як і очікувалося, проголосували проти на зустрічі міністрів фінансів ЄС у Брюсселі.
Джерело. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна у вівторок, 6 грудня.
Деталі. Про підсумки голосування також повідомив кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк. За його словами, дебати у Будапешті проходили «дуже емоційно».
Міністр фінансів Угорщини Міхай Варга висловився проти ухвалення Європейською радою поправок щодо надання допомоги Україні.
«Угорщина проти поправки у фінансове законодавство», – сказав він сьогодні в Брюсселі в рамках відкритої частини засідання Ради з економічних та фінансових питань.
Ішлося про внесення поправок до багаторічного фінансового законодавства, яке має бути прийняте одноголосно всіма країнами ЄС.
Водночас міністри країн-членів Євросоюзу проголосували кваліфікованою більшістю за макрофінансову допомогу плюс (MFA+) та поправку до фінансового регламенту.
«На жаль, ми не змогли прийняти пакет загалом. Однак це не охолодить наші амбіції почати виділяти нашу допомогу Україні з початку січня. Я прошу Комітет з економіки та фінансів знайти альтернативне рішення. Це означає, що ми маємо знайти рішення, яке підтримають усі держави. Ми знайдемо рішення, щоб підтримати Україну», – прокоментував головуючий на засіданні міністр фінансів Чехії Збігнєв Станюра.
“Ми не можемо дозволити одній державі зірвати надання допомоги Україні”, – прокоментував віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс.
Він вважає, що ЄС ухвалить політичне рішення, яке дозволить надати Україні у 2023 році 18 млрд євро допомоги попри позицію Угорщини.
Як відомо, 9 листопада Єврокомісія запропонувала виділити Україні 18 млрд євро у 2023 році. Кошти мають надаватися у вигляді кредитів на дуже пільгових умовах із терміном погашення до 35 років.
Бекграунд. Також повідомлялося, що Угорщина відмовилася приєднуватися до “стелі цін” на російську нафту в $60 за барель, впроваджену західними країнами для зменшення потоку нафтодоларів в російську економіку.