За словами обізнаних джерел, прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді не проводитиме щорічну особисту зустріч із російським президентом путіним після того, як той пригрозив застосувати ядерну зброю у війні в Україні.
Джерело: Bloomberg
Деталі. Відносини між Індією та росією залишаються міцними, але трубити про дружбу на даному етапі може бути невигідно Моді, сказав високопосадовець на умовах анонімності.
Це лише другий випадок з 2000-го року, коли зустріч, яка традиційно проводиться в грудні, скасовується. Першого разу причиною стала пандемія коронавірусу в 2020 році.
«Цього року зустрічі не буде», – сказав прес-секретар Кремля Дмітрій Пєсков про перспективи саміту путіна і Моді.
Рішення Індії стало очевидним на регіональному саміті, що відбувся у вересні в Узбекистані, коли Моді закликав путіна шукати миру в Україні, сказав анонімно російський чиновник.
Публічно Кремль називав Індію ключовою країною, яка не приєдналася до міжнародної критики щодо вторгнення в Україну, і наполягав на активізації торгівлі з Нью-Делі.
Проте Індія потихеньку згортає свою участь. Уряд Моді намагається балансувати між москвою, ключовим постачальником зброї та дешевої енергії, і США та їхніми союзниками, які запровадили санкції та встановили граничні ціни на російську нафту.
У редакційній статті на початку цього місяця, присвяченій тому, що Індія стала головою Великої двадцятки – G20, Моді зробив завуальоване посилання щодо російської агресії.
Світ залишається «у пастці того самого мислення з нульовою сумою», написав Моді в газеті Times of India. «Ми бачимо це, коли країни борються за територію чи ресурси. Ми бачимо це, коли постачання товарів першої необхідності перетворюються на зброю», – зазначив він.
Бекграунд. Як повідомлялося, росія, потерпаючи від санкцій, попросила в Індії запчастини для ключових секторів – загалом вийшов список із 500 товарів.