Reuters: росія, потерпаючи від санкцій, попросила в Індії запчастини для ключових секторів

Reuters: росія, потерпаючи від санкцій, попросила в Індії запчастини для ключових секторів

Список із 500 товарів здивував індійських чиновників своїм масштабом

Reuters: росія, потерпаючи від санкцій, попросила в Індії запчастини для ключових секторів
фото DR

Москва надіслала Індії список з більш ніж 500 необхідних їй товарів, включаючи деталі для автомобілів, літаків та поїздів, повідомили чотири джерела, знайомі з цим питанням. Санкції обмежують можливості росії підтримувати роботу життєво важливих галузей промисловості.

Джерело. Про це пише Reuters.

Деталі. Джерело в індійському уряді сказало, що запит росії незвичайний за своїм масштабом.

До списку, зокрема, входять поршні, масляні насоси, котушки запалювання, бампери, ремені безпеки та інформаційно-розважальні системи для автомобілів. Шасі, шини, паливні системи, системи зв'язку та пожежогасіння, рятувальні жилети – загалом 41 пункт – для літаків та гелікоптерів. Сировина для виробництва паперу, паперових пакетів та пакування для споживчих товарів. Матеріали та обладнання для текстильної промисловості, включаючи нитки та фарби. Майже 200 предметів металургійної промисловості.

За словами джерела, Індія не проти збільшити торгівлю з росією. Однак деякі компанії висловили стурбованість щодо можливого порушення західних санкцій.

Індійські чиновники розглядають прохання. Але список попередній, і невідомо, скільки товарів і в яких кількостях може бути експортовано.

Джерело в галузі в москві сказало, що Міністерство промисловості і торгівлі росії попросило великі компанії надати списки необхідної їм сировини та обладнання.

Уряд прем'єр-міністра Нарендри Моді не приєднався до західних країн у засудженні російського вторгнення в Україну, натомість різко збільшив закупівлі російської нафти, що пом'якшило наслідки санкцій для росії.

Обкладена санкціями росія шукає джерела поставок, де тільки можливо. Зокрема, вона цікавиться закупівлями одягу та взуття в Північній Кореї, а співробітники російського посольства в Пхеньяні запевняли (після відвідування першої в КНДР виставки моди), що «корейці вміють робити високоякісний сучасний одяг, який задовольняє найвимогливішим смакам».

Свій список москва відправила в Делі за кілька тижнів до візиту міністра закордонних справ Субраманіяма Джайшанкара, який відбувся 7–8 листопада. З ним приїхало кілька високопосадовців, які відповідають за такі напрямки, як сільське господарство, нафтогазова промисловість, судноплавство, фінанси, хімія, добрива та торгівля.

Невідомо, чи прохання москви обговорювалося під час цього візиту, вказує Reuters. Але в Делі хотіли б збільшити експорт, щоб скоригувати дисбаланс у двосторонній торгівлі, що виник у результаті різкого збільшення імпорту російської нафти, а також вугілля та добрив.

Індійський імпорт з росії склав у період з 24 лютого по 20 листопада $29 млрд, збільшившись майже вп'ятеро в порівнянні з аналогічним періодом 2021 р. Тоді як експорт скоротився до $1,9 млрд з $2,4 млрд.

Бекграунд. Як повідомлялося, Індія обігнала Китай і стала найбільшим покупцем російської нафти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло