Що сталося. Міністерство фінансів пропонує внести зміни до податкового законодавства в частині оподаткування у період дії воєнного стану, зокрема, скасувати мораторій на перевірки та деякі податкові пільги. Це пов'язано з виконанням Україною зобов'язань в рамках підписаного з МВФ Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року, згідно з яким Україна має відновити довоєнний стан податкової політики.
Джерело. Проект закону опубліковано на сайті Мінфіну.
Деталі. Після скасування/закінчення воєнного стану, але не пізніше ніж 1 липня 2023 року пропонується скасувати деякі податкові пільги, зокрема:
- можливості для фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2% замість 5% від суми доходу;
- для ФОПів І та ІІ групи – можливість не сплачувати ЄП.
Крім того, з 1 липня 2023 року, згідно із законопроєктом, повернуться документальні перевірки, а разом з ними – штрафи за порушення податкового законодавства та порядку використання реєстраторів розрахункових операцій/програмних реєстраторів розрахункових операцій.
На підприємців також чекає поновлення заборони на роботу програмних реєстраторів розрахункових операцій в режимі офлайн без виданого діапазону фіскальних номерів, а з 1 січня 2024 року – обов'язкові перевірки розрахункових операцій програмних реєстраторів на їх відповідність фіскальним вимогам.
Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Україна пообіцяла МВФ повернути касові апарати та скасувати 2% ставку оподаткування для ІІІ групи.