Інвестиції в «зелену» енергетику досягли $1 трлн і зрівнялися за обсягом з інвестиціями у викопне паливо

У 2030 році на найбільших авторинках кожен другий проданий автомобіль буде електричним

Фатіх Біроль
фото AP

Минулого року у світі на забезпечення «зеленого» переходу було витрачено понад $1 трлн – приблизно стільки ж, скільки на інвестиції у нафтогазову та вугільну галузі. Йдеться про вкладення у відновлювану енергетику, електромобілі, системи зберігання енергії, нові види палива, такі як водень, а також атомну енергетику.

Джерело. Про це йдеться у звіті «Інвестиційні тренди в енергетичному переході» Bloomberg New Energy Finance (BloombergNEF) .

Деталі. Найбільші вкладення в 2022 році, як і в попередні роки, були зроблені у вітряну і сонячну енергетику – $495 млрд. Це на 17% більше, ніж роком раніше. У результаті було побудовано потужності більш ніж на 350 ГВт.

Зростання потужностей минулого року склало 25% – такого ще ніколи не було, сказав минулого тижня виконавчий директор Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Біроль на саміті Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

Електромобілі швидко наздоганяють ВІЕ. Якщо у 2014 році інвестиції в електротранспорт становили лише 6,7% від вкладень у сонячні та вітряні електростанції, то минулого року виробництво транспортних засобів на акумуляторах та інфраструктура для них залучили $466 млрд. Це на 54% більше, ніж у 2021 році

Здебільшого гроші вкладалися у випуск пасажирських електромобілів ($380 млрд). Крім того, інвестиції отримали:

Минулого року у світі вперше було продано понад 10 млн нових електромобілів (з урахуванням гібридів). У 2030 році на трьох найбільших авторинках – китайському, європейському й американському – кожен другий проданий автомобіль буде електричним, прогнозує Біроль.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS