ЄС може обмежити ціни на дизпаливо з росії на рівні $100 за баррель

Також може бути запроваджена стеля цін на російський мазут

фото DR

Єврокомісія запропонувала обмежити ціни на російські преміальні нафтопродукти, такі як дизельне паливо, на рівні $100 за барель, повідомив у четвер чиновник Євросоюзу.

Джерело. Про це пише Reuters.

Деталі. Також розглядається можливість запровадження цінової стелі на дешевші нафтопродукти з росії, такі як мазут, $45 за барель, сказав він.

Пропозиція Єврокомісії була надіслана урядам країн ЄС і обговорюватиметься у п'ятницю з метою досягти домовленості до того, як 5 лютого набуде чинності стеля цін на імпорт нафти з рф, зазначає видання.

До війни експорт нафтопродуктів із росії був приблизно вдвічі меншим, ніж нафти – 2,5 млн барелів проти 5 млн барелів на добу. Проте, на думку аналітиків, знайти покупців на продукти російським компаніям буде складніше, ніж на нафту, тому що Китай та Індія вважають за краще купувати сировину та самостійно її переробляти. Це приносить їх компаніям гарний прибуток з урахуванням того, що нафта Urals коштує майже вдвічі дешевше за Brent. Минулого тижня головний російський сорт продавався в порту Приморськ на Балтиці за $45,55, за даними Argus Media, тоді як Brent коштувала близько $85 за барель.
Дизельне паливо коштує значно дорожче за сиру нафту, особливо з урахуванням того, що останнім часом на світовому ринку спостерігається його дефіцит.
У 2022 році частка росії у світових постачаннях нафтопродуктів становила 9,3%. Вона була найбільшим постачальником ЄС: у січні середньодобові поставки склали 677 200 барелів (у Саудівській Аравії, що йде слідом, – 214 500).
Стеля для нафтопродуктів працюватиме так само, як для нафти: отримати страховку та інші фінансові послуги у західних компаній постачальники зможуть, тільки якщо підтвердять, що придбали товар за ціною не вищою за обмежувальний рівень.

Бекграунд. За підрахунками експертів, росія може недоотримати $150 млрд нафтогазових доходів за рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS