Що сталося. Міністерство енергетики підготувало проєкт постанови «Про затвердження порядків виведення з експлуатації, консервації і розконсервації магістральних трубопроводів нафти, газу та продуктів їхньої переробки»
Джерело. Текст проєкту й супровідні документи опубліковано на сайті Міненерго.
Деталі. Варто зазначити, відповідний порядок вже є, він закріплений у постанові Кабміну від 28 березня 2018 року №209. Але в документі йдеться лише про «виведення з експлуатації». Міненерго пропонує ухвалити нову постанову – додати можливість законсервувати / розконсервувати магістральні трубопроводи нафти, газу та продуктів їхньої переробки. «Утримання цих об’єктів, які не експлуатуються з тих чи інших причин, не функціонують більше одного року, потребує значних витрат на охорону та зберігання», – йдеться в пояснювальній записці.
Згідно до запропонованого порядку, суб'єкт господарювання має подати до Міненерго пакет документів, зокрема:
- саму пропозицію з визначеними термінами консервації, перелік робіт і розрахунок витрат;
- відомості про об'єкти магістрального трубопроводу (у тому числі устаткування та матеріали), акт про їхній технічний стан;
- протокол щодо доцільності консервації магістрального трубопроводу складений і підписаний комісією з консервації та затверджений керівником суб’єкта господарювання;
- пропозиції щодо подальшого використання основних засобів.
Уточнюється, що консервація може бути повною або частковою, коротко- або довгостроковою (до трьох і більше трьох років). Для розконсервації потрібне окреме рішення відповідної комісії (в її складі в тому числі представники Міненерго).
Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, у січні 2022 року Рада схвалила законопроєкт про консервацію частини ГТС у випадку падіння транзиту газу.