Рада схвалила законопроєкт про консервацію частини ГТС у випадку падіння транзиту газу

Рада схвалила законопроєкт про консервацію частини ГТС у випадку падіння транзиту газу

Пропонується запровадити розподіл підземних газосховищ та магістральних трубопроводів на критичні та некритичні

Рада схвалила законопроєкт про консервацію частини ГТС у випадку падіння транзиту газу
Фото: УНІАН

Що сталося. Верховна Рада прийняла за основу проєкт закону №6133 «Про внесення змін до закону «Про нафту і газ» щодо визначення критичних сховищ газу та критичних магістральних трубопроводів транспортування газу».

Джерело. Про це йшлося на засіданні Ради, передає «Інтерфакс-Україна».

Деталі. За прийняття законопроєкту у першому читанні проголосували 238 народних депутатів.

Зокрема, пропонується запровадити розподіл підземних газосховищ та магістральних трубопроводів на критичні та некритичні, передбачити можливість виведення з експлуатації підземних сховищ газу у порядку, встановленому Кабінетом міністрів, а також визначити порядок встановлення особливого режиму експлуатації магістральних трубопроводів в умовах обмеженого транзиту природного газу.

Рішення про віднесення підземних сховищ газу до критичних прийматиме Кабмін. Водночас до некритичних сховищ пропонується віднести такі, що протягом останніх трьох років використовувались менш ніж на 25% проєктної потужності.

Також пропонується встановити особливий режим експлуатації магістральних газопроводів в умовах обмеженого транзиту.

Особливий режим експлуатації магістральних газопроводів може запроваджуватись оператором ГТС і передбачає здійснення низки заходів з відключення технологічних трубопроводів та інженерних мереж магістрального трубопроводу з метою оптимізації витрат на його утримання у безпечному стані зі збереженням відповідного магістрального трубопроводу, який не залучається до транспортування природного газу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло