Bloomberg назвав причини, чому російська нафтова галузь встояла перед санкціями

Буріння нових скважин у рф зросло до максимуму за 10 років

фото DR

Російські нафтовики минулого року пробурили свердловин на загальну глибину понад 28 тисяч км, що є найвищим показником більш як за десять років.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Деталі. Кількість свердловин у росії збільшилася на 7%, перевищивши 7800. Свої результати покращили майже всі ключові російські компанії, зазначає агентство.

Попри санкції та вихід із країни закордонних нафтових компаній, росія «змогла зберегти більшість нафтосервісних компетенцій, активів і технологій», кажуть експерти.

Bloomberg називає три причини, чому нафтова галузь у рф устояла перед санкціями.

По-перше, на частку закордонних постачальників припадало лише 15% від загального обсягу всього нафтосервісного сегмента країни. Основну частину цього ринку займають власні підрозділи «Роснефти», «Сургутнефтегаза» та «Газпрома». Російські компанії залучають іноземних підрядників, якщо їм потрібні високотехнологічні послуги та обладнання, а також сучасне ПЗ, але такі речі не потрібні для підтримки родовищ, які вже діють, пояснює експерт.

По-друге, деякі з найбільших західних постачальників нафтосервісних послуг не пішли з рф. Свою діяльність у країні продовжують SLB та Weatherford. Перша заявила, що її «унікальна корпоративна структура» дозволяє виявляти гнучкість і працювати в росії, не порушуючи санкцій. Друга зупинила інвестиції в нові проєкти у рф, але продовжує надавати послуги російським нафтовикам.

По-третє, два нафтосервісні гіганти, які пішли з рф, – Halliburton та Baker Hughes – продали свої підприємства місцевим гравцям. Це дозволило підрозділам зберегти персонал і компетенції.

Експерти очікують, що в довгостроковій перспективі санкції все ж таки вплинуть на російських нафтовиків: позначиться хронічний дефіцит технологій для розробки шельфових та інших важкодоступних родовищ. Але в найближчі 4–5 років російські нафтовики зможуть підтримувати видобуток на колишньому рівні.

Бекграунд. Нагадаємо: раніше радник Офісу Президента Михайло Подоляк повідомив, що лише 9% західних компаній припинили вести бізнес у росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS