Подоляк: лише 9% західних компаній припинили вести бізнес в росії
Найбільше прибутків у рф отримує австрійський банк Raiffeisen

Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк написав у суботу, що за рік війни з російського ринку пішли лише 9% із півтори тисячі західних компаній, які там працювали.
Джерело. Про це він зазначив у своєму телеграм-каналі.
Деталі. За даними Подоляка, найбільше серед компаній, що залишилися в росії, німецьких (19,5%), за ними йдуть американські (12,4%), потім – японські (7%).
Подоляк перераховує багато компаній, які досі працюють у росії, і особливо виділяє австрійський банк Raiffeisen, прибуток якого в росії, за його даними, виріс на 313%.
«Працюючи в рф, міжнародні компанії сплачують до російського держбюджету податки, які використовуються для виготовлення продукції оборонно-промислового комплексу. Загальний річний виторг цих 1200+ компаній у росії – майже $290 млрд. Це п'ята частина ВВП рф», – пише радник глави Офісу президента України.
Союзники України ввели проти росії широкомасштабні санкції, але не заборонили роботу в росії повністю.
Подоляк наголошує на моральній, а не формальній стороні справи.
«Пасивна бездіяльність – це теж злочин. Поповнюючи російський бюджет мільярдами доларів, вони перешкоджають тому, щоб швидко і правильно завершити війну [...] Колективний Захід, чий ринок для міжнародних корпорацій є пріоритетним, повинен проявити жорстку позицію. Зрештою кожен суб'єкт у цій партії має визначитися: декларувати цінності на папері чи діяти. Мовчання вбиває. Буквально», – пише Михайло Подоляк.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].