Міненерго опублікувало методику обрахунку збитків від пошкодження рф газогонів

Йдеться про період з 19 лютого 2014 року

Що сталося. Міністерство енергетики України підготувало проєкт наказу «Про затвердження методики визначення вартості втрат (витоку) природного газу у разі пошкодження газопроводів та газорозподільних пунктів, завданих Україні внаслідок збройної агресії російської федерації».

Джерело. Відповідні документи опубліковані на сайті Міністерства.

Деталі. Для вирахування суми збитків від втрат газу вітчизняного та імпортного походження використовуються різні формули. Але методика схожа – у обох випадках обсяг втрат природного газу множиться на середньоарифметичну вартість газу.

Для визначення ціни українського продукту при обчисленні застосовуються: показники цінового агентства Argus (аналітичний сервіс, який щоденно публікує дані про індекси та ціни на газ на європейському ринку); міжнародної організації ICIS (аналітика ринку сировини) та ExproDaily Gas, які аналізують український ринок. Згідно з методикою, також додається середньозважена ціна ресурсу для місяця постачання (наступний місяць) за результатами електронних торгів на Українській енергетичній біржі. До отриманої цифри застосовується коефіцієнт 1,02.

При обчисленні середньої вартості імпортного газу необхідно також скористатися даними міжнародної організації ICIS (дані за Словаччину); при обчисленні необхідно враховувати офіційний курс гривні до євро та долара; вартість за тариф на послуги транспортування газу ($4,45 за 1000 куб. м на добу без ПДВ); коефіцієнт (при замовленні за добу наперед – 1,45) і ПДВ.

Методика встановлює процедуру визначення вартості втрат у разі пошкодження газовідводів та газорозподільних пунктів через напад рф, починаючи з 19 лютого 2014 року. 

Документ дозволить визначити розмір та обсяг завданої шкоди та збитків, пІсля чого можна буде у судовому порядку стягнути компенсацію з держави-агресорки.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Міненерго визначилося, як переводити магістральні газо- і нафтопроводи в режим консервації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS