Міненерго визначилося, як переводити магістральні газо- і нафтопроводи в режим консервації – документ
Проєкт постанови розгляне Кабмін

Що сталося. Міністерство енергетики підготувало проєкт постанови «Про затвердження порядків виведення з експлуатації, консервації і розконсервації магістральних трубопроводів нафти, газу та продуктів їхньої переробки»
Джерело. Текст проєкту й супровідні документи опубліковано на сайті Міненерго.
Деталі. Варто зазначити, відповідний порядок вже є, він закріплений у постанові Кабміну від 28 березня 2018 року №209. Але в документі йдеться лише про «виведення з експлуатації». Міненерго пропонує ухвалити нову постанову – додати можливість законсервувати / розконсервувати магістральні трубопроводи нафти, газу та продуктів їхньої переробки. «Утримання цих об’єктів, які не експлуатуються з тих чи інших причин, не функціонують більше одного року, потребує значних витрат на охорону та зберігання», – йдеться в пояснювальній записці.
Згідно до запропонованого порядку, суб'єкт господарювання має подати до Міненерго пакет документів, зокрема:
- саму пропозицію з визначеними термінами консервації, перелік робіт і розрахунок витрат;
- відомості про об'єкти магістрального трубопроводу (у тому числі устаткування та матеріали), акт про їхній технічний стан;
- протокол щодо доцільності консервації магістрального трубопроводу складений і підписаний комісією з консервації та затверджений керівником суб’єкта господарювання;
- пропозиції щодо подальшого використання основних засобів.
Уточнюється, що консервація може бути повною або частковою, коротко- або довгостроковою (до трьох і більше трьох років). Для розконсервації потрібне окреме рішення відповідної комісії (в її складі в тому числі представники Міненерго).
Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, у січні 2022 року Рада схвалила законопроєкт про консервацію частини ГТС у випадку падіння транзиту газу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].